Cumartesi, Nisan 10, 2021
Ana Sayfa Android Android telefonlar, Google Play üzerinden COVID-19 izleme güncellemelerini alacak

Android telefonlar, Google Play üzerinden COVID-19 izleme güncellemelerini alacak

Güncellemeler Android 6.0 Marshmallow telefonlar ve üstü için gelecek

Google, Android telefonlarını Apple ile işbirliği içinde oluşturduğu yaklaşan COVID-19 kişi izleme sistemi ile güncellemek için Google Play Hizmetleri altyapısını kullanacağını doğruladı.

Google Play’in Android telefonlarına zamanında aktarılan yazılım güncellemelerini almak için var olan tek güvenilir sistem olmasıdır. Diğer yol – tam işletim sistemi güncellemeleri – genellikle hem operatörlerin hem de üreticilerin gecikmeleriyle doludur.

Google, güncelleme sisteminin, Bluetooth iletişim izleme çerçevesinin her iki aşaması için de uygulanacağını söylüyor – önümüzdeki ay çıkacak olan ilk API sunumu ve işletim sisteminde yerleşik API’ları görecek bir sonraki aşama. Şirketler sadece ikinci aşamanın “önümüzdeki aylarda” geleceğini söyleyecekler.

Google Play hizmetlerinden yararlanmayan çok büyük bir Android cihaz seti var: Çin’deki tüm Android telefonlar ve ABD tarafından kısıtlamaların getirilmesinden sonra dünya çapında satılan tüm Huawei telefonlar . Google’ın Huawei’ye yazılım dışa aktarmasına izin verilmiyor, bu da Chrome veya Gmail’i içeremediği için bu sistemi telefonlarına uygulayamayacağı anlamına geliyor.

Bu telefonlar için Google, bu şirketlerin Google ve Apple tarafından geliştirilen güvenli, anonim izleme sistemini çoğaltmak için kullanabileceği bir çerçeve yayınlamayı planlamaktadır. Sistemin kullanılıp kullanılmayacağına karar vermek Huawei, Xiaomi ve diğer Çinli üreticilere (veya Çin hükümetine) bağlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar