Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Android Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır ?

Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır ?

Merhabalar bugün Chrome karanlık modu nasıl aktifleştirilir bunu anlatmaya çalışacağım.

Chrome karanlık modu, standart beyaz arayüzünü siyah ve gri tonlarına dönüştüren web tarayıcısı için harika bir görünümdür.Neden karanlık modu kullanmalıyım ve nasıl kullanabilirim ?

Chrome karanlık modunu seçmenin birkaç nedeni vardır. Mobil cihazlarda belki de en büyük faktör pil ömrüdür. Telefonunuzun ekranı çok fazla güç kullanır.2018’de Google’ın kendisi koyu arayüzlere sahip uygulamaların parlak, beyaz arayüze sahip uygulamalara göre daha az pil kullandığını doğruladı .

Karanlık modu seçmek aynı zamanda daha az mavi ışığa maruz kalmanız anlamına gelir, bu da uyku yeteneğinizi etkileyebilir . Uyku eksikliği sizi yorgun ve huysuz hissetmekle kalmaz, aynı zamanda obezite, yüksek tansiyon, diyabet ve kalp hastalığı ile de ilişkilidir .Kısacası karanlık mod candır 🙂

Bu nedenler sizi cezbetmek için yeterliyse, Windows, macOS, Android ve iOS için Chrome’da karanlık moda nasıl geçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Chrome’un karanlık modu her işletim sistemi için farklı bir şekilde etkinleştirilir.

Bu nedenle, Windows, macOS, iOS, iPadOS veya Android için Chrome için karanlık modun nasıl etkinleştirileceğini açıklayan bu kılavuzu bir araya getirdik. Ayrıca, Chrome’un resmi olarak desteklemeyen web sitelerinde karanlık modu “ zorlamak ” için nasıl kullanılacağını ve tüm çevrimiçi deneyiminizi güzelleştirdiğini göstereceğiz.

Windows 10 Chrome karanlık mod nasıl ayarlanır ?

 1. Başlat menüsüne ( sol alttaki windows logosunun olduğu yere) tıklayın.
 2. Ayarlar’a tıklayın.
 3. Kişiselleştirmeyi seçin.
 4. Renkler’e tıklayın.
 5. Varsayılan uygulama modunuzu seçin kısmında koyu seçeneğini işaretleyin.

MacOS Chrome karanlık mod nasıl ayarlanır ?

 1. Sistem tercihlerini açın.
 2. Genel’e tıklayın.
 3. Görünüm’ü seçin.
 4. Karanlık seçeneğini seçin.

Android Chrome karanlık mod nasıl ayarlanır ?

 1.  Karanlık mod, Android için Chrome’da hala deneysel bir özelliktir, bu nedenle bazı tasarım öğelerinin biraz garip görünebileceğini unutmayın. Etkinleştirmek için tarayıcının adres çubuğuna chrome: // flags yazın. 
 2. Search Flags kutusuna dokunun ve “Dark” yazın.Burada iki adet seçenek karşınıza gelecek.İlk seçeneği etkinleştirirseniz Chrome, bir sitenin geliştiricilerinin karanlık bir sürüm oluşturup oluşturmadığını tespit eder ve otomatik olarak seçer. Koyu bir sürüm yoksa, tarayıcı sitenin renklerini tersine çevirir.İkinci seçeneğin etkinleştirilmesi, tarayıcı arayüzünün kendisinin kararması anlamına gelir.
 3. Hangi seçeneği aktifleştirmek istiyorsanız Default yazan kısıma tıklayarak “Enabled” olarak değiştirin.
 4. “Enabled”(Etkin) olarak değiştirdikten sonra size Chrome tarayıcısınız yeniden başlatayım mı diye soracak onaylayın.
 5. Şimdi ayarlar menüsünü açın, ‘Temalar’a dokunun ve’ Koyu’yu seçin. Temalar seçeneğini göremiyorsanız, Chrome’u yeniden başlatın ve görünmesi gerekir.

İPad veya iPhone Chrome karanlık mod nasıl ayarlanır ?

Google, iOS’ta Chrome için karanlık bir mod yayınlamadı, ancak devam eden bir çalışmadır ve tarayıcının bir sonraki büyük güncellemesiyle kullanılabilir hale gelebilir. Bu makaleyi, geldiğinde etkinleştirme talimatları ile güncelleyeceğiz. Şimdilik, benzer bir etki elde etmek için Ters Çevir özelliğini kullanabilirsiniz.

 1. Ayarlar menüsüne gidin.
 2. Ekran ve Parlaklık seçeneğini seçin.
 3. Açılan yerde Koyu Mod seçeneğini seçin.
 4. İşlem tamamdır.

Dipnot : ios 13 ve sonrasında bu işlem oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar