Perşembe, Şubat 25, 2021
Ana Sayfa Android Google Play, Android kullanıcıları için uygulama arama filtreleri ekleyecek

Google Play, Android kullanıcıları için uygulama arama filtreleri ekleyecek

Android’de bir uygulama aramak, normalde Google Play’i açmak ve adını veya anahtar kelimelerini arama kutusuna yazmak anlamına gelir; arayacağınız anahtar kelimeyi yazdıktan sonra sıralamanın baş kısmı hariç saçma bir liste sizi karşılayacaktır.

En iyi ihtimalle bazı durumlarda, anahtar kelime önerileri arama kutusunun altında görünebilir. Ancak çıkan sonuçları, örneğin tarihe veya indirmelere göre filtreleme seçeneği yoktur. Artık, 9to5Google’a göre , Google Play, kullanıcıların sonuçları derecelendirmelere göre, en yeni uygulamaları önce göstererek veya söz konusu uygulamaların bir noktada “Editörün Seçimi” rozetini alıp almadığına göre bir dizi temel filtre yer alıyor. Bu seçenekler, arama çubuğunun altında, anahtar kelime önerilerine benzer şekilde görünür.

Android’in uygulama mağazasında yeni görünen bu küçük ek sayesinde, kullanıcılar yalnızca arama sorguları üzerinde daha iyi kontrol elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda çoğu yeni uygulama, genellikle spot ışığı çalmaya eğilimli eski, yerleşik veya tanıtılan uygulamalara daha fazla maruz kalacak.

Güncelleme şu anda farklı bölgelerde kullanıma sunuluyor ve henüz yaygın olarak sunulmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar