Perşembe, Ocak 21, 2021
Ana Sayfa Android Google Play Store'dan TikTok kurulumu 1 milyarı aştı

Google Play Store’dan TikTok kurulumu 1 milyarı aştı

TikTok’u duymuş olmalısınız , özellikle gençler arasında dünyanın en popüler uygulamalarından biri. TikTok, kısa videolar sorunsuz bir şekilde oluşturan ve paylaşan bir iOS ve Android uygulamasıdır. Başlangıçta Douyin olarak piyasaya sürülen bu uygulama 2016 yılında Çin’de kullanıma sunuldu. 2017 yılında ByteDance (TikTok’un sahibi), mevcut adıyla küresel pazara uygulamayı başlattı.

Bu uygulama hem Android hem de iOS ile uyumludur. Ancak, TikTok’un yalnızca Google Play Store’dan indirme sayısının 1 milyarı aştığını belirtmek şaşırtıcı. TikTok her zaman Apple App Store ve Google Play Store’daki ücretsiz uygulama sıralamasında en üst sırada yer aldı. Bu yıl Ocak ayında, uygulama Play Store’daki en fazla yüklemeye sahip ücretsiz uygulama sıralamasında ikinci ve Şubat ayında üçüncü sırada yer aldı. YouTube, yıl sonunda TikTok ile mücadele etmek için “Short” adlı kısa bir video özelliği başlatmayı planlıyor .

TikTok ulusal güvenliği tehdit ediyor – ABD hükümeti

Daha önce de söylediğimiz gibi, TikTok, 2012 yılında kurulan Pekin merkezli bir şirket olan ByteDance’in sahip olduğu Çin video paylaşım sosyal ağ hizmetidir. Son zamanlarda ABD’li milletvekilleri TikTok’a ulusal bir güvenlik soruşturması için çağrıda bulunuyorlar. Endişeliler ve işte bu yüzden. Bu uygulama 30 milyondan fazla aktif kullanıcı vardır ve bunların% 60’tan fazlası ABD’de Bu uygulama genç insanlar arasında çok popüler, yaş aralığı 16 ila 24 arasındadır.

Geçen yıl, ABD senatörleri, Chuck Schumer ve Tom Cotton, TikTok’ta ulusal bir güvenlik soruşturması çağrısında bulundular. Platformun kullanıcı verilerinin toplanmasıyla ilgili sorunları vardı. Uygulamanın bazı yasa dışı olaylar için bir yol olabileceğine inanıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar