WhatsApp, gelecek güncellemede grup ses ve video görüşmesi sınırını artıracak

WhatsApp, gelecek güncellemede grup ses ve video görüşmesi sınırını artıracak

Mevcut küresel kriz iletişim hizmetlerinin kullanımında artışa yol açmıştır, ancak şu anki taleple başa çıkabildikleri görülmektedir. Kullanımdaki artışı sağlamak için yeterli bant genişliği var gibi görünse de, bu hizmetlerin çoğu iyileştirme gerektirir. WhatsApp , mobil uygulamalarını, birden fazla kullanıcının sesli ve görüntülü görüşmelere katılmasına izin veren birkaç iyileştirmeyle yükseltme sürecindedir. WABetaInfo , WhatsApp’ın Android ve iOS cihazlarda grup ses ve video görüşmesi sınırını uzatmayı planladığını öğrendi.

Şu anda, WhatsApp kullanıcıları 4 katılımcıya kadar grup çağrıları başlatabilir, ancak gelecekteki bir güncelleme, bir grup çağrısına davet edebileceğiniz katılımcı sayısını en az 6’ya çıkaracaktır. Son numaranın ne olacağı belirsizdir, ancak biliyoruz WhatsApp video görüşme grubu özelliğine aynı geliştirmeleri uygular.

Bu geliştirmelerin hiçbiri henüz WhatsApp’ın beta sürümünde mevcut değildir, ancak WABetaInfo tarafından keşfedilen bazı kod dizelerinde açıkça görülmektedir. Değişikliklerin WhatsApp’ın hem Android hem de iOS sürümlerinde uygulanması bekleniyor, ancak tam olarak ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz.