Pazar, Nisan 11, 2021
Ana Sayfa Android WhatsApp, sahte mesajların iletilmesine yeni sınırlar getiriyor

WhatsApp, sahte mesajların iletilmesine yeni sınırlar getiriyor

WhatsApp bu mesajı 20 kişiye gönderin olayını çözerse helal olsun 😊

Özel mesaj uygulamalarının koronavirüs salgınıyla ilgili yanlış bilgileri yayma mücadelesi üzerine artan inceleme ile WhatsApp, Salı günü mesajların iletilmesine yeni sınırlar koyacağını söyledi.

Bugünden başlayarak, beş veya daha fazla kişiden oluşan bir zincirden gönderilen “yüksek düzeyde iletilen” olarak tanımlanan iletiler yalnızca tek bir kişiye iletilebilir. Hareket, bilginin WhatsApp üzerinden geçme hızını azaltmak için tasarlanmıştır, böylece gerçeği ve kurguyu ayrıştırabilecek.

“Pek çok kullanıcının faydalı bilgiler ve anlamlı buldukları komik videoları ya da duaları ilettiğini biliyoruz. Son haftalarda insanlar, sağlık çalışanları için kamusal destek anlarını organize etmek için WhatsApp’ı da kullandılar. ”Dedi.

Ancak, kullanıcıların yanlış bilginin yayılmasına katkıda bulunabileceğini söylediği yönlendirme miktarında önemli bir artış gördük. WhatsApp’ı kişisel konuşma için bir yer tutmak amacıyla bu mesajların yayılmasını yavaşlatmanın önemli olduğuna inanıyoruz. ”

WhatsApp, 2018’de bir iletinin kaç kez iletilebileceğine ilişkin sınırları denemeye başladı . Ayrıca, iletilen iletileri ilk kez etiketlemeye ve bir iletinin tekrar tekrar iletildiğini göstermek için iki ok eklemeye başladı . Geçen yıl, şirket tek bir mesajı beş kişiye iletebileceğiniz kişi sayısını sınırlamaya başladı .

Yumuşak bir sınır: hiçbir şey aynı mesajı farklı insanlara tekrar tekrar iletmenizi engellemez. Ancak daha fazla kişiye iletilmesini engellemek, genel olarak yönlendirme oranını yavaşlatmaya yardımcı oldu – geçen yıl, WhatsApp, iletilmenin dünyanın dört bir yanında yüzde 25 düştüğünü söylüyor.

Geçen ay, CNN ve diğer haber kuruluşları uygulamanın COVID-19 için “tedaviler” ve hastalıkla ilgili askeri faaliyet hakkındaki aldatmacalar hakkında çeşitli yanlış bilgileri paylaşmak için kullanıldığını tespit etti. İrlanda başbakanı Leo Varadkar insanları “lütfen Whatsapp gruplarında doğrulanmamış bilgileri paylaşmayı durdurun” şeklinde seslendi.

Yanıt olarak, WhatsApp , Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan ve sağlık profesyonelleri tarafından incelenen hastalık hakkında bilgi sağlayan bir bot tanıttı . Uygulama 10 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmıştır. WhatsApp ayrıca Uluslararası Gerçek Kontrol Ağına 1 milyon dolar bağışladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar