Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Android WhatsApp yanlış bilgilerle savaşmak için yeni özelliği test ediyor: Web'de arama yapın

WhatsApp yanlış bilgilerle savaşmak için yeni özelliği test ediyor: Web’de arama yapın

Whatsapp, en popüler anlık mesajlaşma platformu, 2 milyar kullanıcısının aldıkları mesajlarda yapılan iddiaların doğru olup olmadığını söylemeyi basit hale getirebilmek için bir özellik test ediyor. Whatsapp bu özelliği şu anda birkaç çeyrek için bazı kapasitelerde test ediyor (geçen yıl, bazı kullanıcıların web’de bir resim aramasına izin verdi).

“Kullanıcıların aldıkları mesajlar hakkında birçok kez iletilen bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak için yeni özellikler üzerinde çalışıyoruz. Bu özellik şu anda test aşamasında ve yakın gelecekte kullanıma sunmayı dört gözle bekliyoruz ”dedi.

WhatsApp, bu sefer çok hızlı bir şekilde harekete geçti. Bugün kamuoyuna doğru bilgi sağlama çabalarına yardımcı olmak için geçen ay düzinelerce hükümete ulaşmaya başladı. Bugünün erken saatlerinde Hindistan , vatandaşlarının koronavirüs hakkında daha iyi bilgilendirilmesine yardımcı olmak için bir WhatsApp botu duyurdu . Bu haftanın başlarında, Dünya Sağlık Örgütü ayrıca küresel olarak insanlar için koronavirüs hakkında en sık sorulan soruların bazılarını yanıtlaması için bir WhatsApp botu duyurdu .Gerçekten de Whatsapp üzerinde de oldukça fazla kirli bilgi dolaşıyor.Bunun bir şekilde önüne geçilmesi gerekiyor bu durumu köküyle engellemek gibi bir durumun olacağını pek sanmıyorum ama yinede azaltır diye ümit ediyorum bakalım neler olacak 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar