Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Bilim 2020'de hayatımıza girmiş olan 5 teknolojik ürün!

2020’de hayatımıza girmiş olan 5 teknolojik ürün!

Merhaba Kökdizin takipçileri, 2020 yılında hayatımıza girmiş ve girecek olan 5 teknolojik üründen bahsettim.

1- Dream Headband

Dream Headband
Dream Headband

Bu uyku bandı daha sağlıklı ve derin bir uyku için vazgeçilmez olacak. Bu uyku bandı bazı algoritmalar geliştirerek uyku sırasında beyin dalgalarınızı analiz ediyor. Bu analiz sonucunda gerekli zamanda beyninize uykuyu tetikleyen sinyaller gönderiyor. Bu sayede daha derin ve en önemlisi kesintisiz bir uyku uyuyorsunuz. Ergonomik tasarımından dolayı uyku pozisyonunuz değiştiği zaman da rahat uyumanızı sağlıyor. Uyuma sorunlarınız varsa bu teknoloji size iyi gelecek 🙂

Dream Headband
Dream Headband

2- Yandex Rover

Yandex Rover
Yandex Rover

Arama motorundan mail hizmetine kadar pek çok servisin yanında Yandex, Avrupa’nın en büyük sürücüsüz otomobil üreticisi. Bu son teknolojisi ise en az diğerleri kadar başarılı. Yeni teslimat robotu Yandex Rover, otonom cihaz teknolojisinde bir yeniliğe daha imza attı. Sürücüsüz otomobilinden sonra şimdi robotlarında bu teknolojiyi kullanıyor. Küçük bir valiz boyutunda 6 tekerlekli bir tasarıma sahip. Bu robot hem gündüz hem de gece sürüşü yapabiliyor. Ayrıca kötü hava şartlarında da hizmet verebiliyor. Uzaktan kontrol edilebilen Yandex Rover, sizce kargocuların yerini alabilecek mi?

Yandex Rover
Yandex Rover

3- Oppo Akıllı Saat

Oppo Akıllı Saat
Oppo Akıllı Saat

2020 yılında çıkan teknolojik ürünlerden biri de Oppo’nun akıllı saati. Katlanabilir ekranı ile oldukça dikkat çekici. 3 noktadan katlanabilen saat bir hayli etkileyici. Oppo’nun bu geleceği gösteren saatini almak ister misiniz?

4- Yecup 365

Yecup 365
Yecup 365

Günümüzde her şey akıllı bir hal almış vaziyette. Şimdi de akıllı bir bardak çıktı. İçinde bulunan içeceği hem ısıtabiliyor hem de soğutabiliyor ve içeceğin sıcaklığını da kontrol edebiliyor. Akıllı telefonunuz üzerinden Yecup uygulamasını indirip kablosuz bağlantı ile içeceğinizin sıcaklığını artırıp azaltabilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklığa gelince telefonunuza uyarı bildirimi geliyor ve içeceğinizin hazır olduğunu anlayabiliyorsunuz. Üzerinde mavi ve kırmızı yanan lamba ile içeceğinizin soğuk mu yok sıcak mı olduğunu da görebilirsiniz. Bu muhteşem cihaz akıllı telefon da şarj edebiliyor. Kendi adaptörü ile 2.5 saatte, kablosuz olarak ise 5 saatte şarj olabiliyor. 350 ve 400 mL kapasite ile satışa sunuluyor.

Yecup 365
Yecup 365

5- Get

Get akıllı bileklik
Get akıllı bileklik

2020 yılında hayatımıza girecek olan Get, akıllı bir bileklik. Bu bileklik akıllı saat ile akıllı bandın bir karışımı. Kemik iletimi gibi yüksek teknolojiye sahip giyilebilir bir bileklik. Bu akıllı cihaz ile telefon konuşabilir, güvenli ödemelerinizi yapabilir ve sesli mesajlarınızı dinleyebilirsiniz. Fiziksel egzersizler sırasında da işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Kalp ritmi analizi ve uyku izleme gibi özelliklere sahip. Günlük hayatınızda yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bu akıllı bileklik, ses ve mimiklerinize duyarlı. Herhangi bir ekrana sahip değil ama geleceğimizi şekillendirecek teknolojilerden biri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar