3 kat daha hızlı sonuç veren Corona virüs testi başarıyla tamamlandı!

Merhaba Bilim severler, Önemli corona virüs haberini sizler için paylaştım. Oxford Üniversitesi’nden bilim insanları var olan testlerden üç kat daha hızlı sonuç sunan yeni corona virüs testini geliştirmeyi başardı.

3 kat daha hızlı sonuç veren Corona virüs testi başarıyla tamamlandı!
Corona Virüs

Dünyadaki birçok bilim adamı koronavirüsle mücadelede fazla mesai yapıyor. Virüsle savaşta en önemli kısımlardan biri boynuz virüsünü tespit etmektir.

Viral RNA’ya odaklanan mevcut yöntemlerin yaklaşık 1.5 ila 2 saat içinde sonuç verdiği söylendi.

Bu alanda yapılan bir araştırma, bu test için harcanan sürenin önemli ölçüde azaltılabileceğini belirtmektedir.

New York Post’taki haberlere göre, İngiltere’nin saygın eğitim kurumlarından biri olan Oxford Üniversitesi’nden bilim insanları, mevcut testlerden üç kat daha hızlı sonuç veren yeni bir korona virüsü testi geliştirmeyi başardılar.

Profesör ekip adına açıklamalarda bulundu. Wei Huang, “Yeni testin güzelliği Sars-CoV-2’nin tasarımında olmaktadır, böylece Sars-CoV-2 RNA’sı ve RNA şekillerini tanıyabilir. Testin kendisi pozitif veya negatif sonuçları önlemek için kontrollere sahiptir ve sonuçlar hataya yakındır. ”

Yeni testler, Çin’deki Shenzhen Luohou Halk Hastanesinde virüsün klinik örnekleri kullanılarak doğrulandı. Bununla birlikte, yeni test şimdiye kadar sadece 16 numune üzerinde test edilmiştir. Diğer deyişle, henüz klinik kalifikasyona tabi tutulmamıştır.

Yüksek başarı oranlarına sahip olduğu belirtilen testlerin, gerekli onayları alırlarsa kliniklerde, hava alanlarında ve evde kullanılabileceği belirtilmektedir.

Yorumlar

POPÜLER HABERLER