Çarşamba, Nisan 7, 2021
Ana Sayfa Bilim Araştırmacılar, korona virüs başlangıcını tahmin etmek için Oura akıllı yüzüklerini kullanıyor

Araştırmacılar, korona virüs başlangıcını tahmin etmek için Oura akıllı yüzüklerini kullanıyor

Araştırmacılar, COVID-19 semptomlarının başlangıcını tahmin etmek için Oura akıllı halkaları kullanıyor

Çalışma 1.000 sağlık çalışanı ile sürdürülüyor.Akıllı yüzük üreticisi Oura , COVID-19’un sağlık hizmeti sağlayıcılarındaki yayılımını tahmin etmeye çalışmak için Batı Virginia Üniversitesi Rockefeller Nörobilim Enstitüsü ile işbirliği yaptı .

Giyilebilirleri bir AI tahmin modeliyle birleştirerek, araştırmacılar şu anda ateş, öksürük ve yorgunluk gibi semptomları başlamadan 24 saat önce tahmin edebilirler.

Rockefeller Sinirbilim Enstitüsü’ndeki bilim adamları, artan vücut sıcaklığının yanı sıra stres ve endişeden kaynaklanan psikolojik olarak yönlendirilen değişiklikleri ölçmek için Oura’nın biyometrik sensörlerini kullanıyorlar. Araştırmacılar ayrıca kronik ağrı, bağımlılık, yaşlanma ve daha fazlası ile ilgili çalışmalarda Oura teknolojisinden yararlandı.

California San Francisco Üniversitesi, Aura akıllı yüzüklerini ve 2.000 acil sağlık çalışanının hayati özelliklerini izlemek için bir algoritma kullanan WVU’lara benzer bir çalışma yürütmektedir . Umarım giyilebilir cihazların sadeliği, sağlık çalışanlarını enfeksiyon belirtilerini hafifletmek için uyarır, böylece kendilerini izole etme ve virüsün daha da yayılmasını önlemeye daha hızlı karar vermelerine izin verir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar