Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Bilim GM ve Ventec Life Sistem vantilatör üretimini artırmak için ortak oldu!

GM ve Ventec Life Sistem vantilatör üretimini artırmak için ortak oldu!

Selam Teknoloji sever dostlarım, bugünkü yazım genel itibariyle bir hayli önemli. Başlıkta gördüğünüz gibi Elektrik Elektronik teknolojisinde adlarını duyurmuş olan bu iki şirket bakalım neler yapmayı planlıyor. 🙂

Rachel Woolf

GM Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, COVID-19 pandemi ABD’de giderek artan sayıda hastanenin ihtiyaç duyduğu vantilatörler gibi solunum ürünlerinin üretiminin artırılmasına yardımcı olmak için Ventec Life Systems ile birlikte üreteceğini açıkladı.

Gündem, korona virüsün neden olduğu bir hastalık olan COVId-19’a yanıt vermek için özel şirketlerin koordineli bir çabası olan StopTheSpread.org’un bir yanıdır.

Ventec, daha fazla vantilatör oluşturmak için GM’nin lojistik, satın alma ve üretim uzmanlığını kullanacak. Şirketler, üretimin ne zaman artacağını veya ne kadar vantilatör üretilebileceği konusunda daha fazla ayrıntılı bilgi vermedi.

Genel Müdür ve CEO Mary Barra yaptığı açıklamada GM’nin üretimi hızla büyütmek için Ventec ile yakın bir şekilde çalıştığını söyledi.

Barra, “Bu kriz zamanında yardım etmenin yollarını araştırmaya devam edeceğiz” dedi. COVID-19 vakaları yaygın testler başladığında artan sıklıkta ortaya çıktığı için vantilatör ihtiyacı acildir. COVID-19 olan bazı kişiler daha hafif semptomlar gösterirken, diğerleri ciddi solunum sıkıntıları yaşamış ve hastaneye giderek uzman gözetiminde olması gerekmektedir.

Sıkıntı, otomobil üreticilerini vantilatör üretimini artırmanın yollarını araştırmaya itti. Volkswagen ve Ford’un Beyaz Saray’la görüştüğü ya da soruna bakmayı taahhüt ettikleri bildiriliyor. Volkswagen Cuma günü yaptığı açıklamada, hastane vantilatörleri yapmak için 3D baskıyı kullanmayı düşünmek için bir yapma gücü yarattığını söyledi.

Elon Musk Cuma günü, Tesla ve SpaceX  çalışanlarının ihtiyaç duyacağına inanmasa da “vantilatörler üzerinde çalıştıklarını” tweetledi . Twitter’da yaptığı her iki şirketin de vantilatörler üzerinde çalıştığı yönündeki teyidi, New York Belediye Başkanı Bill de  Blasio’nun COVID-19 ile mücadele eden hastanelerde bir sıkıntıyı hafifletmek için Musk’a doğrudan bir savunma yapmasından bir gün sonra geldi.

Musk, vantilatörler üzerinde çalışmanın ne anlama geldiğini, Tesla fabrikasının ne kullanabileceğini, olası kapasiteyi veya üretime başlamayı planladığını belirtmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar