Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Bilim Samsung EV Pilinin 500 Mil Menzile Sahip Olduğunu Söyledi

Samsung EV Pilinin 500 Mil Menzile Sahip Olduğunu Söyledi

Araştırmacılar, elektrikli araçların daha hızlı şarj edilmesi ve daha uzun sürmesini sağlarken daha uzun süre dayanmasını sağlayacak bir pili mükemmelleştirmeye çalışıyorlar, ancak yakın zamanda görmeyi beklemiyorlar. Bu işin biraz zaman alacağını düşünüyorlar.

Bir bileşeni değiştirerek, Samsung’daki araştırmacılar elektrikli araçlar için yıllarca dayanabilecek katı halli bir pil yarattılar.

Yaptıkları pil 500 millik bir menzile sahiptir ve 1000 kereden fazla şarj edilebilir.

Bunu araçlara getirmenin yıllar alacağı kesin , ancak süper hızlı şarj süreleri ve son derece hızlı şarj olan genişletilmiş aralıklarla EV’ler oluşturmak için iyi bir ilk adım.

Samsung EV Pilinin 500 Mil Menzile Sahip Olduğunu Söyledi

Pil teknolojisi, lityum iyon pil ile aynı boyuttaki paketten daha fazla aralığa dönüşen daha fazla enerji yoğunluğu sağlar. Sorun, tekrarlanan şarjdan sonra arıza oranının çok yüksek olmasıdır. Ayrıca, çok pahalılar. Ancak Samsung ilk sorunu çözmüş olabilir. Samsung İleri Teknoloji Enstitüsü (SAIT) ve Samsung Ar-Ge Enstitüsü Japonya’daki (SRJ) araştırmacılar, katı hal pillerinde kullanılan lityum metal anotları çıkarmaya ve bunları ince bir gümüş-karbon katmanıyla değiştirmeye karar verdiler . Araştırmacılar, bir prototip poşette lityum metal yerine gümüş karbon kullanmanın daha yüksek kapasiteli bir pil verdiğini, çevrim ömrünü uzattığını ve pili daha güvenli hale getirdiğini söylüyor. 

Ekibin oluşturduğu kese EV’ye yaklaşık 500 mil menzil verecek ve 1000’den fazla şarjdan oluşan bir kullanım ömrüne sahip olacak. Bu, 500.000 mil süren akülü bir araç. Ayrıca, araştırma sırasında oluşturulan pil takımı, geleneksel bir lityum iyon pilden yüzde 50 daha küçüktü. Bu durumun harika olduğunu söylemeliyiz 🙂 Umut verici bir araştırma, ancak henüz showroomlarda görünmesini beklemeyin. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar