Pazartesi, Nisan 19, 2021
Ana Sayfa Donanım Bilmeniz gereken 4 PS5 özelliği

Bilmeniz gereken 4 PS5 özelliği

Önemli PS5 bilgilerinin bir özeti

Sony bize PlayStation 5 hakkında bilgi veriyor. Hangi oyunları oynayacağımızı veya konsolun nasıl görüneceğini bilmiyor olsak da, PS5’in altında ne paketlediğine dair oldukça iyi bir fikrimiz var.PS5 son derece güçlü bir yeni nesil konsol olarak şekilleniyor o yüzden her öğrendiğimiz bilgi bizi daha da heyecanlandırıyor.

Şimdiye kadar duyduğumuz en heyecan verici dört PS5 özelliğinin bir listesini hazırladık.

Playstation 5 Özellikleri

1. PS5 yükleme süreleri süper hızlı olacak

PS5’in ultra hızlı SSD’si yükleme sürelerini büyük ölçüde azaltacaktır. PS5’in lider sistem mimarı Mark Cerny, daha önce örnek olarak Marvel’s Spider-Man’ı kullanarak SSD’nin yükleme sürelerini nasıl kısaltacağını göstermişti.

SSD’ler daha fazla bant genişliğine sahiptir, bu nedenle RAM’e yüklenebilecek potansiyel olarak gereksiz verilerin yığınları yerine veriler gerektiğinde SSD’den yüklenebilir. Bu, yükleme sürelerinin büyük ölçüde azalacağı ve bekleme modundan önyüklemenin de genellikle çok daha hızlı olması gerektiği anlamına gelir.

2. Sürükleyici 3D ses teknolojisi

Sony, Tempest 3D Audio Engine adlı PS5 için kendi ses teknolojisini yarattı . Oyun içi ses deneyimini daha gerçekçi bir hale dönüştürmek için özel olarak tasarlanmış donanımın yanı sıra yazılım algoritmaları kullanır. Başka bir deyişle PS5 çok daha sürükleyici olacaktır.

3. PS4 oyunları ile geriye dönük uyumluluk

PS5 , PS4 oyunları ile uyumlu olacak . Cerny’ye göre, en iyi 100 PS4 oyununun “neredeyse tamamı” lansman sırasında oynanabilir olacak. Peki hangi PS4 oyunları dahil edilecek? Bu konuda şimdilik net bir bilgi yok.

Sony, PS5’in PS3, PS2 veya orijinal PlayStation ile geriye doğru uyumlu olup olmadığını henüz doğrulamadı, ancak muhtemelen uyumluluk görünmüyor. Şimdiye kadar şirket sadece PS4 ile geriye dönük uyumluluk hakkında konuşmaya odaklandı. 

4. 4K UHD Blu-ray sürücü

PS5 4K Blu-ray oynatıcı yerleşik olacak . Bu, PS5’inizin esas olarak bir ev eğlence sistemi ve bir oyun konsolu olarak hareket edeceği anlamına gelir.

Bir Blu-ray oynatıcı PS3’e dahil edilirken (ve formatın başarısı için büyük önem taşıdığı düşünülürken ) bir sonraki evrim olan 4K Blu-ray oynatıcı PS4 ve PS4 Pro’da yoktu. Bu nedenle, özelliklerin geri döndüğünü görmekten memnuniyet duyuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar