Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Donanım HP'nin Omen oyun bilgisayarları Intel'in en yeni yongalarına ve yeni bir tasarıma...

HP’nin Omen oyun bilgisayarları Intel’in en yeni yongalarına ve yeni bir tasarıma sahip!

Büyük firmaların  oyun bilgisayarları , maliyet düşürücü ve işlevsellik ve ham hız üzerinde gösterişli ancak tescilli parçalara odaklanan cansız tasarımlar da dahil olmak üzere, çeşitli nedenlerden dolayı meraklılardan çok az saygı görme eğilimindedir.  HP, yeniden tasarlanan Omen oyun masaüstleriyle fikrinizi değiştirebileceğine bahse giriyor.

Yeni Omen 25L ve 30L, eski modeller kadar gösterişli olmayabilir. Ancak daha iyi performans ve 2020 dönemli bir sistemde beklediğiniz özelleştirmenin daha fazlasını vaat ediyor.

Tüm sistemler hava girişini iyileştirmek için daha uzun lastik ayaklara sahipken, grafik kartı termal verimliliğini artırmak için daha yüksek. Ayrıca Cooler Master’ın hava ve sıvı soğutması seçenekleriniz var. 30L, “geliştirilmiş termal bölme” nin yanında 120 mm’lik bir ön fan alır. HP, güncellenmiş kasaya sentetik karşılaştırmalı değerlendirmelerde %8 ile 26 arasında performans iyileştirmeleri sağladı.

Elbette bazı bileşen yükseltmeleri var. Şimdi Omen serisini amiral gemisi Core i9-10900K dahil olmak üzere 10. Nesil İntel işlemcilerle donatılırken 12 çekirdekli Ryzen 9 3900 (16 çekirdekli CPU yok, ne yazık ki) dahil AMD’nin üçüncü nesil Ryzen yongaları da mevcut . Grafikler, GeForce RTX 2080 Ti’ye kadar beklediğiniz şeydir, ancak HP bellek için HyperX, M.2 yarıiletken sürücüler için WD ve 750W’a kadar güç kaynağı için Cooler Master ile birlikte çalışmıştır.

Kurulumlarını göstermek isteyen oyuncular, cam yan kapılı modellerde altı bölgeye kadar RGB özelleştirmesine sahip olacaklar. Ve bir PC’yi kendiniz tutmayı tercih ediyorsanız, “endüstri standardı” yükseltmeler, aletsiz bileşen erişimi ve değiştirilebilir alt hava filtresi kombinasyonu yardımcı olacaktır.

Yeni masaüstleri 5 Mayıs’tan itibaren onl,me olarak satışa sunulacak. Omen 25L metal bir yan kapıyla 900 dolara bakacak. Daha büyük, daha serin 30L 1.200 dolara mal olacak. HP’nin de uyumlu bir monitörü var. 27 inç Omen 27i, yüksek renk doğruluğu (DCI-P3 alanının yüzde 98’i) ve hızlı, G-Sync uyumlu yenileme hızlarının bir karışımını vaat eden 1440p, 165Hz nano IPS panel kullanır. Bugün Best Buy ile 500 $ karşılığında satın alınabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar