Cuma, Şubat 19, 2021
Ana Sayfa Donanım Huawei , Qualcomm'u yenerek Çin'in en büyük yarı iletken üreticisi oldu

Huawei , Qualcomm’u yenerek Çin’in en büyük yarı iletken üreticisi oldu

Huawei akıllı telefon pazarında ve hatta kendi pazarında yer kaybederken, HiSilicon şirketi Qualcomm’u atladı ve son çeyrekte Çin’in akıllı telefonlar için en büyük SOC sistemleri tedarikçisi oldu.

HUAWEİ, QUALCOMM’U YENEREK ÇİN’İN EN BÜYÜK YARI İLETKEN ÜRETİCİSİ OLDU

HiSilicon, pazarın% 43.9’unu işgal ederek bir yıl önce% 24.3 ve bir önceki çeyreğin% 36.5’ini karşılarken, Qualcomm’un yıl içindeki payı% 48.1’den% 32.8’e düştü. Aynı zamanda, ilginç bir şekilde, MediaTek’in payı da düştü (% 19’dan% 13,1’e).

HiSilicon’un genişlemesi sadece Huawei ve Honor’un başarılarından kaynaklandı. 

Son zamanlarda, Çin sosyal ağı Weibo’daki bir iç yazıya göre, HarmonyOS 2.0’a sahip bilgisayarların şirketin ev pazarına girebileceğini belirtmek gerekir . Cihazlar ayrıca Kunpeng işlemcilerde de çalışacak.

Huawei’nin HarmonyOS’un platformlar arası bir çözüm olacağını bildirdiğini hatırlayın. Bu, işletim sisteminin akıllı saatler, kişisel bilgisayarlar, arabalar ve diğerleri de dahil olmak üzere farklı cihazlarda esnek bir şekilde çalışabileceği anlamına gelir.

Geçen yıl, ABD Ticaret Bakanlığı Huawei’yi kara listeye aldı. Bundan sonra şirket, işletim sisteminin – HarmonyOS’un geliştirildiğini duyurdu. Artık biliyoruz ki Huawei kendi işletim sistemine sahip bilgisayarları piyasaya sürmeyi planlıyor.

Akıllı telefon pazarıyla ilgili olarak, Huawei tüketici işinin CEO’su Richard Yu’ya göre, Huawei’nin 1,3 milyondan fazla geliştiricisi ve ortağı var. Zaten sadece Google Android ve Apple iOS için ikinci, dünyadaki ilk üç sırada yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar