Çarşamba, Mart 3, 2021
Ana Sayfa Donanım Motorola Edge "Snapdragon 765" pil testi - etkileyici

Motorola Edge “Snapdragon 765” pil testi – etkileyici

Motorola Edge, ekranının cihazın kenarından bir şelale gibi taştığı cesur tasarıma sahip olan bir telefon. Aynı zamanda en uygun fiyatlı 5G telefonlardan biri olarak sıralanan bir telefon. Test edeceğimiz Qualcomm Snapdragon 765 yongasıyla çalışan ilk telefon. 4,500 mAh pil ve daha sorunsuz bir deneyim için varsayılan olarak 90Hz yenileme hızına sahip bir ekranla birlikte geliyor. 

Peki pil ömrü açısından nasıl görünüyor?
Şimdi Motorola Edge için pil testimizi tamamladık ve sonuçlar geldi, ama daha derinlere dalmadan önce birkaç ayrıntı. 

Snapdragon 765 çip ile test ettiğimiz ilk telefon

Motorola Edge’in içindeki Snapdragon 765 yongası özellikle ilginç. Bunun nedenlerinden biri, entegre bir 5G modeme sahip olması ve bu sonbaharda yaklaşan Pixel 5 serisine de güç vereceği söylentisidir. Bu çipin özelliklerine baktığımızda, çok sayıda desteklenen bant görüyoruz.

Temel olarak, çip AT&T ve T-Mobile tarafından kullanılan tüm düşük bant ve orta bant 5G frekanslarını ve daha fazlasını destekliyor. Dünyanın birçok yerinde 5G ağları ile çalışacaktır. 
Bununla birlikte, mmWave 5G frekanslarını (Verizon’un şu anda kullandıkları) desteklemez, ancak bu frekansların kapsamı yine de son derece sınırlıdır. 

Tabii ki, bu bir 7xx serisi Qualcomm çipi olduğundan ve 8xx bir çip olmadığından, daha ziyade bir üst orta menzil sunuyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Motorola Edge’in pil ömrü testimizde nasıl performans gösterdiğine bir göz atalım!

Web tarama pil testi

Web tarama testi
Web tarama testi

İlk olarak, tarama pil testimizle başlıyoruz. Bu bizim en hafif testimizdir ve kullanıcıların ne tür bir pilin sadece web’e ve sosyal medyaya göz atmayı bekleyebileceğini gösterir. Motorola Edge varsayılan olarak Otomatik yenileme hızına ayarlıdır, bu da tarayıcı gibi yerlerde daha hızlı 90Hz yenileme hızını kullanacağı anlamına gelir. Bu test esasen 90Hz’de gerçekleştirilmiştir.

Sonuçlar oldukça iyi.
11 saat ve 9 dakika skoruyla Motorola Edge pil ömrü, benzer bir fiyat aralığındaki başka bir telefon olan ancak daha güçlü Snapdragon 865 yongasıyla donatılmış OnePlus 8‘in ömrü ile aynı. Motorola Edge ayrıca bu testte Pixel 4 XL‘yi bir saat kadar yeniyor. Ancak Galaxy S20 Ultra (60Hz modunda) veya iPhone 11 Pro Max kadar uzun ömürlü değil.

YouTube video oynatma pil testi

YouTube video oynatma pil testi
YouTube video oynatma pil testi

Bir sonraki pil testimiz YouTube video akışı ve pili ne kadar çabuk bitirdiği ile ilgilidir.
Ve burada bir sürprizimiz var: Motorola Edge, YouTube pil ömrü açısından en iyisi, puanlara bir göz atın:
10 saat 29 dakika ile Edge, geleneksel olarak bu testte en üst sıralarda yer alan en son Samsung telefonları kadar iyi. S20 serisi ile eşit ve hatta S20 Plus’ı yeniyor.
Ve OnePlus telefonlarından ve iPhone’lardan önemli ölçüde daha uzun sürer. İyi iş çıkardın Motorola!

3D Oyun pil testi

3D Oyun pil testi
3D Oyun pil testi

Son olarak, GPU’yu çalıştıran ve oyuncular için pil ömrü hakkında farklı bir bakış açısı sağlayan 3D oyun pil testimiz var.
Bu testte, Motorola Edge iyi bir performans gösterdi, ancak diğer telefonlar kadar uzun sürmedi.
Örneğin, Snapdragon 865 yongaları ile OnePlus 8 serisi, 10 saatten fazla pil ömrüne sahip sıralamaların en üst sıralarında yer alırken Motorola Edge 7 saat 36 dakika ile geliyor. Bu, en son iPhone 11 serisiyle aynı seviyede ve kötü bir skor değil, sadece harika bir skor değil.

SONUÇ

Motorola Edge batarya skoru
Motorola Edge batarya skoru

Günün sonunda, Motorola Edge pil ömrünün oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Hafif kullanım testimizde ortalamanın üzerinde performans gösteren telefon, YouTube video akışı testimizde en iyisiydi ama 3D oyun testimizde harika değil.

Tüm bunlar yeni Snapdragon 765 yongası ve pil ömrü için iyi bir resim çiziyor. Çip, güç yönetimi ile iyi bir iş yapıyor gibi görünüyor ve kesinlikle daha fazla telefonda görmekten heyecan duyuyoruz. Sonuçta, bugün herkesin amiral gemisine ihtiyacı yok ve Snapdragon 765 birçok kullanıcı için yeterince hızlı olacak.

Motorola Edge ve pil ömrü ile ilgili deneyiminiz nedir? Ve ne düşünüyorsunuz Yeni Snapdragon 765 çip hakkında? Aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz 🙂

Motorola Edge Teknik özellikleri;

  • Ekran: 6,7 inç
    2340 x 1080 piksel
  • Kamera: 64 MP (Dört kamera)
    25 MP ön kamera
  • Donanım: Qualcomm Snapdragon 765, 4GB RAM
  • Depolama: 128 GB, microSDXC
  • Pil: 4500 mAh
  • İşletim sistemi: Android 10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar