MSI, Comet Lake H ve yeni Nvidia GPU’larla yeni dizüstü bilgisayarlarını duyurdu

MSI, Comet Lake H ve yeni Nvidia GPU'larla yeni dizüstü bilgisayarlarını duyurdu

GS66 Stealth, GE66 Raider ve Creator 17 15 Nisan‘da geliyor

MSI, Intel’in Comet Lake H serisinden yeni 10. Nesil işlemcilerini içeren ilk dizüstü bilgisayarlardan bazılarını duyurdu. Şirket de kamuoyuna GS66 Stealth, GE66 Raider ve Creator 17 için spesifikasyonları ve çıkış tarihlerini bu yılın başlarında açıkladı. İki oyun makinesi i9-10980HK’ya kadar çıkacak Üçü de Nvidia’nın Geforce RTX 2080 Super Max-Q mobil grafiklerine sahip olacak.

İki oyun dizüstü bilgisayarından, GS66 Stealth daha hafif tasarıma sahiptir. MSI, bazı sıradan oyunların keyfini çıkarabilecek iş kullanıcıları için ideal olduğunu söylüyor. Buna karşılık GE66 Raider gösterişli bir şey isteyen oyunculara yöneliktir; ön tarafında 16 milyondan fazla renk yanıp sönebilen büyük, özelleştirilebilir bir ışık şeridi vardır.

MSI, Comet Lake H ve yeni Nvidia GPU'larla yeni dizüstü bilgisayarlarını duyurdu

Her iki 14 inçlik dizüstü bilgisayarda yeni soğutma sistemleri var – GS66’nın 0,1 mm kanatlı üç fanı var, MSI’nin dünyanın en ince fan kanatları olduğunu söylerken GE66’nın 0,25 mm kanatlı iki fanı var. Ayrıca yeni ses sistemleri var; MSI, sesi yükseltmek için hoparlör üreticisi Dynaudio ile çalıştığını söyledi. Her ikisi de 300Hz ekranla yapılandırılabilir.

Büyük haber şu ki, bir Mini-LED ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayar. Mini LED’ler (muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi) normal LED’lerden çok daha küçüktür, böylece ekranlar bunlardan daha fazlasını toplayabilir ve daha doğru bir şekilde karartılabilir ve parlaklaşabilir. MSI’nın kullanıcılar için ekstra araçlar içeren İçerik Oluşturucu Merkezi yazılımını da destekler. Örneğin, belirli görevlere belirli sayıda CPU çekirdeği atayabilir veya önceden ayarlanmış profiller arasından seçim yapabilirsiniz

GS66 Stealth 1.599 $ ‘dan başlıyor ve şimdi Newegg’de ön sipariş verilebiliyor ; 15 Nisan’da tüm perakende platformlarında alabilirsiniz. Diğer iki bilgisayarında 1799$ ‘dan başlayacağı düşünülüyor.