Panasonic, Avrupa’daki ilk kablosuz kulaklıklarını piyasaya sürdü!

Panasonic, Avrupa'daki ilk kablosuz kulaklıklarını piyasaya sürdü

Panasonic’in ilk gerçek kablosuz kulaklıkları nihayet bugün Avrupa’da satışa sunuldu. RZ-S500W birinci sınıf gürültü önleme özelliği sunarken, RZ-S300W boyut ve konfor üzerine odaklanıyor.

Daha büyük S500W’nin en büyük çekişi Panasonic’in “Dual Hybrid” gürültü önleme teknolojisidir. Kulaklıkların dışına ve içine ses yakalamak için ileri beslemeli gürültü iptali, geri bildirim gürültü iptali ve analog / dijital işleme kullanılıyor. Öte yandan RZ-S300W’de herhangi bir gürültü iptali yok ve ortalama bir kulak içi kulaklık büyüklüğünde.

S500W ve S300W, rüzgar gürültüsünü en aza indiren özel olarak tasarlanmış bir muhafazadaki birinci sınıf mikrofon ile “üstün çağrı kalitesi” vaat ediyor. İki kulaklık da, eski kablosuz kulaklıklara göre ses kalitesini artıracak şekilde, birbirinden ziyade cihazınıza ayrı ayrı bağlanır. Panasonic Audio Connect Uygulaması, ses modlarını değiştirmenize ve seçtiğiniz ses asistanınız da dahil olmak üzere ek ayarları özelleştirmenize izin veriyor. Her iki kulaklık çifti de Siri ve Google Assistant ile uyumludur ve gelecekteki bir güncellemede Alexa desteği eklenecektir. 

RZ-S500W 169£, RZ-S300W ise 109£ fiyatıyla satılıyor. Amerikan raflarına girdikten sonra, RZ-S500W başlangıçta 199 $ ‘a mal olacak ve beyaz veya siyah renkte mevcut olacak. RZ-S300W sadece 129 $ olacak ve siyah, beyaz veya yeşil renkte olacak. Ocak ayında Panasonic, bu kulaklıkların Avrupa’da Haziran ayında piyasaya sürülmesi planlandığını, ancak ABD’nin lansman tarihinin henüz açıklanmadığını söyledi.