Pazar, Mart 7, 2021
Ana Sayfa Donanım SuperSIM Kartı Nedir ?

SuperSIM Kartı Nedir ?

Her cep telefonunun çalışması için bir SIM gerekir. Bir eSIM veya çıkarılabilir bir SIM olabilir. Ortalama bir kişi, bir SIM kartın bir şebeke operatörü tarafından sağlanan servise bağlanmalarını sağlayan şey olduğunu bilir.

Her cep telefonunda ayrıca, telefonunuzun işletim sisteminin, önceden yüklenmiş ve indirilmiş uygulamaların, resimlerin, videoların ve diğer dosyaların depolandığı yerleşik bir depolama alanı bulunur. Bazı telefonlarda, cihazınıza fazladan depolama alanı eklemenize izin veren bir depolama genişletme yuvası vardır, diğerlerinde ise yer kalmazsa, dosyaları silmek , bulut sunucuya yüklemek veya başka bir cihaza yedeklemek dışında bir seçeneğiniz yoktur.

Depolama genişletme desteği olan telefonlardan bahsederken, bazılarında SIM yuvalarından birinde MicroSD kart veya SIM kart kullanmanıza izin veren karma bir SIM tepsisi vardır. Bu nedenle, MicroSD kart için bir yuva kullanacaksanız, telefonunuzda yalnızca bir SIM kart kullanabilirsiniz.

Ama bu şekilde olmak zorunda değil – Süper SIM’iniz varsa .

SuperSIM Kartı Nedir ?

Süper SIM nedir?

Süper SIM, bir SIM kartı ve bir MicroSD kartı tek bir kartta birleştirir. İlk Süper SIM geçen yıl Çin’de duyuruldu ve 32GB’dan başlayarak 128GB’a kadar çeşitli kapasitelerde geliyor. Bu Süper SIM kartlar ayrıca sırasıyla 90MB / s ve 60MB / s okuma ve yazma hızlarına sahiptir.

Süper SIM nedir?

Geleneksel SIM’in yaklaşık 128 KB’lık bir depolama kapasitesi ile karşılaştırıldığında, Super SIM milyonlarca daha fazla veri depolayabilir. Süper SIM’ler ayrıca tek tıklamayla yedekleme ve geri yükleme özelliğine sahiptir, böylece yeni bir telefona girebilir ve eski telefonunuzdan verilerinizin geri yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca güvenlidirler (CC EAL6 + güvenlik sertifikası), böylece verilerinizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Süper SIM’in Avantajları

Kullanıcı olarak, telefonunuzda karma bir SIM tepsisi varsa bir SIM kart veya bir MicroSD kart arasında seçim yapmanız gerekmez. Bir Super SIM satın almanız yeterli, hem ek depolama alanınız hem de ikinci bir SIM kartınız var.

Üreticiler için üçlü kart tepsisine veya özel MicroSD kart yuvasına sahip bir telefon yapmaya gerek yoktur. Bu, biraz daha büyük bir pil veya ekstra bir bileşen için fazladan alan olabileceği anlamına gelir.

Süper SIM’in dezavantajları

Şu anda, Süper SIM’ler Çin ile sınırlıdır ve hala oldukça pahalıdır. 32GB Süper SIM 99 ¥ (~ 14 $) satarken 64GB kart 199 ¥ (~ 28 $) satar. Aynı miktarda depolama alanına sahip bir MicroSD kartın fiyatı ile karşılaştırıldığında oldukça pahalı.

Daha fazla ağ operatörü Süper SIM’i benimsemediği ve depolama üreticileriyle ortak olmadığı sürece, Süper SIM ana akım olmayabilir ve hatta terk edilebilir.

Diğer bir dezavantaj, Süper SIM’in yalnızca hibrit SIM kart tepsisi olan bir telefonla çalışabilmesidir. Bu, bu tür SIM tepsisi olmayan telefonları (özellikle amiral gemileri) dışarıda bırakır, böylece benimsenmesini zorlaştırır.

Bir başka olası dezavantaj, müşterilerin bir Super SIM satın almak istememeleri ve normal SIM kartlarını bir Super SIM ile değiştirme zorluğudur.  (üşengeçlik yani 🙂 )

Süper SIM, Sim kartların geleceği midir?

Süper SIM’lere daha fazla şebeke operatörü tarafından bir şans verilmelidir. Birçok amiral gemisi depolama genişletme desteğine sahip olmasa da, milyonlarca orta sınıf telefon ve hibrit SIM tepsisine sahip giriş seviyesi telefonlar yıllık olarak satılmaktadır ve bu müşteriler Süper SIM’ler için hedef olabilir. Yani yanıt verilmesi zor bir soru net cevap istiyorsanız zaman.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar