Cumartesi, Nisan 10, 2021
Ana Sayfa Donanım Windows PC'ler için Microsoft'un xCloud oyun akışı hizmetine ilk bakış

Windows PC’ler için Microsoft’un xCloud oyun akışı hizmetine ilk bakış

Microsoft, Windows 10 PC’ler için xCloud’u dahili olarak test etmeye başladı

Microsoft bu hafta Windows 10 bilgisayarlar için Project xCloud oyun akışı hizmetini test etmeye başladı. Yazılım devi, önizleme sürümünü tüm Microsoft çalışanları için kullanılabilir hale getiriyor ve KökDizin , xCloud’un PC’lerde nasıl çalışacağına dair özel ekran görüntüleri elde edebildi.

Microsoft, Windows 10 için Windows Mağazası’nda kullanılabilecek bir Xbox Game Streaming uygulaması geliştirdi. Android veya iOS sürümleri gibi, uygulama da bir Bluetooth Xbox One denetleyicisi, bir Microsoft hesabı ve iyi bir internet bağlantısı gerektirir. PC uygulaması ayrıca Microsoft’un xCloud sunucu blade’lerini kullanmak yerine yerel olarak veya uzaktan Xbox One konsolundan akış oyunları destekleyecektir.

Windows PC’ler için Microsoft’un xCloud oyun akışı hizmetine ilk bakış

Test etmek için Microsoft çalışanlarının kullanabileceği çeşitli oyunlar var, ancak uygulama şu an için 720p akışlarıyla sınırlı. “Bu dahili önizleme 1080p çözünürlükte ve 1080p köşede çalışıyor,” diyor dahili bir Microsoft destek notu.

Deneyim, kullanıcı arayüzüne ve oyunlara erişme ve oyun akışına kadar bile Android ve iOS’ta mevcut olanlara çok benzer. Kesinlikle kapsamlı bir şekilde test edilmeye hazır görünüyor ve Microsoft’un bunu yakında harici Xbox test kullanıcılarına sunması muhtemel.

Microsoft artık bu xCloud sunucularını Xbox Series X işlemcisine geçirmek için çalışıyor. Bu yeni nesil işlemci, çok daha güçlü ve dört Xbox One S oyun oturumunu aynı anda tek bir yonga üzerinde çalıştırabiliyor.Gerçekten güzel bir teknoloji bakalım neler olacak 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar