Çarşamba, Nisan 7, 2021
Ana Sayfa Genel Apple Maps COVID-19 test merkezlerini gösterecek!

Apple Maps COVID-19 test merkezlerini gösterecek!

Apple yakında Maps üzerinden kullanıcıya en yakın olan koronavirüs test merkezlerini gösterecek.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) koronavirüsün yayılma hızını azaltmak ve durdurmak için en iyi çözümlerden biri olarak fazla sayıda test yapılmasını öneriyor. Ancak insanların en yakın test merkezinin nerede olduğunu bilmesi kolay olmayabiliyor.Apple, Haritalar uygulamasında size en yakın test merkezlerinin yerini belirleyerek bu konuda yardımcı olmayı umuyor.

Apple kendilerini COVID-19 test merkezi olarak kaydetmeleri için hastaneler, klinkler, ve laboratuvarlar için bir portal başlattı. Şirket bu konumları doğrulayacak ve Apple Haritalar’da gösterecektir. Uygulama ayrıca test yerinin araç kullanma özelliğine sahip olup olmadığını veya bir randevu için önceden rezervasyon yaptırmanızı gerektirdiğini de gösterecek.

Bu özelliğin uluslararası kullanıp kullanılmayacağına henüz açıklık getirilmedi. Çok yakında bu özellik hakkında detaylı bilgileri sunacaklar ve en kısa sürede özelliği getirmeyi planlıyorlar.

Ayrıca isyeriniz COVID-19 test merkeziyse ve bunu Apple Haritalar’a kaydetmek istiyorsanız https://register.apple.com/covid-19/faq.html adresinden detaylı bilgi alabilir ve kaydedebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar