Salı, Nisan 6, 2021
Ana Sayfa Genel Bilgisayar sevkiyatları COVID-19 nedeniyle son 4 yılın en büyük düşüşünü gördü!

Bilgisayar sevkiyatları COVID-19 nedeniyle son 4 yılın en büyük düşüşünü gördü!

Dünyada her geçen gün hızını artırarak yayılan COVID-19 pandemisinden her şey etkilendi bunlardan birisi de bilgisayar sektörü.

Çin fabrikalarının  bir süre kapalı kalması nedeniyle bilgisayar sevkiyatlarının 2020 yılının ilk çeyreğinde yıllık% 8 oranında düştüğü düşünülüyor. 2016 yılının ilk çeyreğinde %12’lik bir düşüşten sonra 4 yıl içindeki en büyük düşüş bu yıl yaşanıyor.

Apple, 2019’un başlangıcına göre %21’lik bir düşüşle ilk beş arasında en sert düşüş oldu. Bununla birlikte, Dell (yüzde 1,1’lik bir büyüme gördü) hariç her firmada düşüş yaşandı. En az etkilenen firmalardan birisi olan Lenovo bile %4.4 büyüklüğünde bir düşüş yaşadı.

Bir çok kişi evden çalışıyor veya eğitim görüyor. Bu nedenle bilgisayar alımları belirli dalgalar halinde artmış olabilir ancak teslimat sorunları nedeniyle tam olarak istenilen satış yapılamıyor. Bu teslimat sorunları nedeniyle böyle bir düşüş görüldü. Kısaca talep arttı fakat sorunlar nedeniyle satış azaldı. Yakın zamanda bu düşüş düzelecek mi göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar