Birisiyle Ortaklık Kurmadan Önce Dikkate Alınması Gereken 5 Şey

Birisiyle Ortaklık Kurmadan Önce Dikkate Alınması Gereken 5 Şey

Bir iş ortaklığı başlatmak, işinizi büyütmenin harika bir yoludur. Güçlü işletmeler ortaklıklarla kurulur. Başarılı bir iş kurmak için paylaşılan kaynaklardan en iyi şekilde yararlanacaksınız. İş için biriyle ortaklık kurmadan önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Bu makale, ortaklık kurmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 5 şeye bakacaktır.

Ortaklık kurmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Sözleşme

Gelecekte herhangi bir çatışma olursa bu sözleşme çok önemli olacaktır. Yasa, bir iş girişiminde yer alan her iki tarafı da koruyabilecektir. Bir sözleşme, her katılımcının görev ve görevlerini içermelidir. Taraflardan her birinin elde ettiği kar miktarı. Partneriniz işten çekilmeye karar verirse sonuçları da eklemeniz gerekir.

Benzer amaç ve hedefler

Sizin ve ortağınızın aynı hedefleri paylaştığınızdan emin olun. Bu, gelecekte çıkar çatışmasını en aza indirecektir. Her iki tarafın vizyon ve misyonlarını açıkça tanımlamaları gerekir. Bu, ortaklığın buna değip değmediğini belirlemeye yardımcı olur. Her iki taraf da işlerini geliştirmek istiyor ancak başarılı bir ortaklığa sahip olmak için uyumlu olmanız gerekiyor.

Finansal durum

Ortağınız bir iş ortaklığı yapmak için finansal olarak istikrarlı mı? Ortaklık fon gerektirecek. Potansiyel ortağınızın, işletmenin ilerlemesini engelleyecek herhangi bir finansal yükümlülüğü olup olmadığını bilmeniz gerekir. Eğer projeniz için borç almak istiyorsanız, iş ortağınızın iyi bir kredi geçmişine sahip olması gerekir.

Potansiyel partnerinizin iş ahlakı nedir

Potansiyel partneriniz zorlukları çekecek ve iş ortaklığının oluşturulmasına yardımcı olacak mı? Potansiyel partneriniz hakkında arka plan araştırması yapmanız gerekir. İş deneyimleri hakkında güvenilir referanslar ve bilgiler alın. İyi bir iş ahlakı ve itibara sahip olduktan sonra ortaklığınız başarılı olacaktır.

Avantajlar ve katkılar

Ortaklıktan nasıl faydalanabilirsiniz? Daha fazla müşteri ve popülerlik alacak mısınız? Ortaklığınızın getireceği faydalara bakmalısınız. Sizinde sunabileceğiniz bir şeye ihtiyacınız var. Bu, potansiyel ortakları sizinle iş yapmaya çekecektir. İş dünyasında, almak için vermek zorundasınız.

Sonuç olarak ortaklıklar, işletmelerin başarılı olmasına yardımcı olabilir. İşletmenizi genişletebilir ve gelirlerinizi artırabilirsiniz. Birisiyle ortaklık kurmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Bunlar yasal sözleşme, benzer hedefler ve faydalar ve katkıları içerir.