Çevrimiçi Arkadaşlarla Birlikte Film İzleme

Çevrimiçi Arkadaşlarla Birlikte Film İzleme

Korona virüs nedeniyle, çalışmaktan sosyalleşmeye kadar hemen hemen her şey çevrimiçi hale geldi. Sosyal hayatımızın en önemli yönlerinden biri birlikte film izlemekti. Korona virüs bunu da iptal etti.

Ancak endişelenmeyin, çevrimiçi arkadaşlarınızla birlikte film izleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızı davet etmenizi ve birbirinizle tam senkronize film izlemenizi sağlayan web hizmetleri vardır. Bir film izlerken görüntülü sohbet edebilir , mesaj gönderebilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz. Harika değil mi? Bu makalede, çevrimiçi arkadaşlarınızla birlikte film izleme konusunda size kapsamlı bir rehber sunuyoruz. YouTube, Netflix, Prime Video ile uyumlu hizmetlerden bahsettik, Hulu ve daha fazlası. 

Şimdi ilerleyelim ve 2020’de arkadaşlarınızla çevrimiçi film izlemeyi öğrenelim.

Online Arkadaşlarla Birlikte Film İzle (2020)

MetaStream

Metastream, çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte tam senkronizasyonda ve bir sohbet seçeneğiyle film izlemenizi sağlar. Bir hesap oluşturmanız veya karmaşık bir kurulum sürecinden geçmeniz gerekmez. Metastream’in en iyi yanı, Netflix, Hulu, YouTube ve daha fazlası dahil olmak üzere uzun bir çevrimiçi akış hizmetleri listesini desteklemesidir . Bunun dışında Metastream tamamen ücretsizdir, bu yüzden harika. Ancak, web kamerası ve sesli sohbeti desteklemediğini unutmayın.

1. Chrome veya Firefox için Metastream uzantısını indirin .

2. Bundan sonra Metastream portalını açın ve bir görünen ad seçin. Ardından, ” Get Started “(Başlayın)’ ı tıklayın.

3. Bir sonraki sayfada “ Start Session”(Oturumu Başlat)’ a tıklayın .

4. Burada “ Add Media(Medya Ekle) ” ye tıklayın.

5. Son olarak, ister film ister TV programı olsun, internetten herhangi bir video bağlantısını yapıştırabilirsiniz . Bundan sonra “Add to Session”(Oturuma Ekle)’ye tıklayın.

6. Anında, bilgisayarınızda medya yürütme başlar.Şimdi izleyeceğiniz içeriği arkadaşlarınızla paylaşmak için “Users”(Kullanıcılar) kısmından “Invite”(Davet) seçeneğine tıklayın.

7. Bundan sonra bağlantıyı kopyalayın ve arkadaşlarınızla paylaşın. Arkadaşlarınız bilgisayarındaki bağlantıyı açtığında, isteği onaylamanız için bir bildirim alırsınız. Aynı “Users”(Kullanıcılar) penceresindeki yeşil simgeyi tıkladığınızda arkadaşlarınız hemen akışa katılır.

8. Arkadaşlarınızla sohbet etmek için 3 nokta simgesini tıklayın ve “Chat”(Sohbet)’ i açın. Sohbet kutusu ekranın sol tarafında görünecektir.

9. Bunun dışında sıraya film ve şov eklemek için “+” düğmesine de tıklayabilirsiniz .

10. Şu andan itibaren Metastream portalını manuel olarak açmanız gerekmiyor . Netflix’te veya başka bir akış sitesinde video oynattığınızda, araç çubuğundaki “Metastream” uzantısına tıkladığınızda medya oynatma Metastream’e taşınır. Buradan akışı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Netflix Partisi

Adından da anlaşılacağı gibi, Netflix Party , Netflix filmlerini ve TV dizilerini arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte izlemenin popüler bir yoludur .

Ancak unutmayın, kamera özelliği veya sesli sohbet yoktur. Ayrıca, hizmetin kullanımı tamamen ücretsizdir. Bunu söyledikten sonra, tüm katılımcıların partiye katılmak için ayrı bir Netflix aboneliğine ihtiyaçları olacaktır.

  1. İlk olarak Chrome uzantısını buraya tıklayarak yükleyin.

2. Şimdi Netflix’i açın ve en sevdiğiniz filmi veya şovu oynatın. Bundan sonra, araç çubuğundaki “NP” uzantısına tıklayın ve “Partiyi Başlat” a tıklayın . Oynatma kontrollerini kendinizle sınırlamak için “Only I Have Control” (Yalnızca kontrolüm var) onay kutusunu etkinleştirebilirsiniz.

3. Ardından bir bağlantı oluşturulur. Şimdi bağlantıyı kopyalayın ve arkadaşlarınızla paylaşın .

4. Bağlantıya tıkladıktan sonra arkadaşlarınız anında partiye katılacak. Burada onay süreci yok. Filmi oynatabilir, duraklatabilir ve hızlı ileri sarabilirsiniz; bu, arkadaşlarınızın oynatmasıyla gerçek zamanlı olarak senkronize edilir. Ayrıca, arkadaşlarınızla etkileşim için bir sohbet kutusu sağ tarafta etkin kalacaktır .

Scener

Scener, Netflix filmlerini ve şovlarını arkadaşlarınızla çevrimiçi izlemek için başka bir platformdur. Ancak, en iyi özelliği Scener web kamerası ve sesli sohbete izin veriyor . Temel olarak, çevrimiçi birlikte film izlerken aynı anda görüntülü sohbet edebilirsiniz.Peki bunu nasıl yapabiliriz ?

1. Chrome için Scener uzantısını indirin .

2. Bundan sonra, otomatik olarak Sahnenin web sitesine yönlendirileceksiniz. Burada ücretsiz Scener hesabınızı oluşturun .

3. Şimdi Netflix’te oturum açın ve araç çubuğundan Scener uzantısını açın. Sol tarafta ayrı bir pencere açılacaktır. Burada, “Create Private Theater”(Özel Tiyatro Oluştur) seçeneğine tıklayınız.

4. Bundan sonra, “Next”(İleri)’ ye tıklayın ve web kamerasını etkinleştirmek için “Yes”(Evet)’ i seçin .

5. Scener size bir bağlantı sunacaktır. Bunu “Copy & Share” seçeneğinden kopyalayın ve arkadaşlarınızla paylaşın .

6. Şimdi, arkadaşlarınızın önce Netflix hesaplarına giriş yapması ve ardından Scener bağlantısını açması gerekir. Bundan sonra derhal görüşmeye katılacaklar. Artık Netflix filmlerini ve şovlarını görüntülü sohbet desteği ile birlikte izleyebilirsiniz.