Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Genel Çin, kendi kendine uçan araçlar için dünyanın ilk havaalanını kurmayı planlıyor!

Çin, kendi kendine uçan araçlar için dünyanın ilk havaalanını kurmayı planlıyor!

Çinli bir şirket, dünyanın otonom  uçan araçlar için ilk havalimanını inşa ettiğini iddia ediyor.

Şirket, 2020’nin sonuna kadar e-limanı açmayı hedefliyor İki kişilik otonom uçaklarından 20’sini şehir çevresinde hava gezisi için kullanacak.

EHang, üç katlı terminalin 2.500 metrekareye yayılacağını söyledi. Çatı katında, kendi kendine uçan araçlar tarafından dört iniş pedi kullanılacak. Binanın içinde bir resepsiyon salonu, bir yolcu bekleme alanı ve kalkış ve varışlar için bir bölge olacak.

Proje, tarihi mirası ve doğal güzelliği ile tanınan Hezhou’nun güney Çin ziyaretçilerinin genellikle daha yerleşik hedeflere giderken atladığı turizm potansiyelinden faydalanmayı amaçlıyor.

Bu, e-portu, ticari hava yolculuğu için ihtiyaç duydukları birleşik standartlardan yoksun olan otonom uçaklar için kullanışlı bir test yatağı haline getirebilir.

Coronavirüs nedeniyle  Çin’e yapılan yabancı seyahatlerin büyük oranlarda düştü. Bu nedenle e-limanın denizaşırı ülkelerden ziyaretçi çekmesi pek mümkün değil gibi. Ancak bu iddialı plan gerçekleşiyor ve Hezhou’yu yerli turistler için cazip bir yer haline getirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar