Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Genel COVID-19 finansal etkileri

COVID-19 finansal etkileri

Samsung ve LG Mart ayında sona eren üç aylık dönem için ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Kazançlar COVID-19 pandemisinden büyük ölçüde etkilenmedi. Ancak, her iki şirket de etkinin Haziran ayında sona eren cari çeyrekte hissedileceği konusunda uyarıyor. Yani, Samsung ve LG müşterilerin TV ve akıllı telefon satın alımlarında önemli ölçüde düşüş beklemektedir.

Birinci çeyrekte, Samsung’un net karı geçen yılın aynı çeyreğine göre biraz düştü, ancak sunucu ve mobil bileşenlerine olan güçlü talep sayesinde gelir genel olarak yüzde 5,6 arttı. Şirket, müşterilerine bazı çünkü arz belirsizlik, onların çip restocking söyledi. 

Gönderiler azalsa da mobil kârlılık arttı. Öte yandan, LG’nin net karı, satışların% 1.3 düşmesine rağmen geçen yılın aynı dönemine göre% 88 arttı. LG, ağır televizyon ve akıllı telefon performansını dengelemek için ev aletleri bölümünün gücüne güveniyordu. Samsung bellek çiplerine olan ilginin hale devam etmesini bekliyor.

Nisan ve Haziran ayları arasında devam eden mevcut çeyrekte Samsung ve LG, TV ve akıllı telefon gibi ürünlere olan talebin azaldığı konusunda uyarıyor. Reuters, Samsung’un mobil ve TV karlarının “önemli ölçüde düşmesini” beklediğini belirtti. Benzer şekilde, LG’nin kazanç sunumu, televizyonlar ve cep telefonlarının talebinin bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla “önemli ölçüde düşmesi” konusunda uyarıda bulunuyor.

Bununla birlikte, devam eden salgının Samsung ve LG’nin ürünlerine olan talebi arttırdığı alanlar var, ancak evden çalışan ve okuyan insanların bir sonucu olarak. Örneğin Samsung, sunucu ve bilgisayar satışlarının yüksek kalması nedeniyle bellek yongalarının talebinin “sağlam kalmasını” beklediğini söyledi. LG’nin monitörlerini ve bilgisayarlarını içeren iş çözümleri bölümü de güçlü talep bekliyor.

Bununla birlikte, Samsung ve LG salgının gelecekteki sonuçlara zarar vermesini bekliyor. Samsung, “temel ürünlere” yönelik talebin azalması nedeniyle toplam kazancın düşmesi beklendiğini ve LG’nin önümüzdeki çeyrekte hem satışlarda hem de karda düşüş beklediğini söyledi.

Finansal piyasalar kargaşa içinde ve sadece ekonomilerini yeniden başlatmayı düşünecek kadar “eğriyi düzleştirmeye” başlayan ülkeler geleceği tahmin etmek zor. Samsung’un mobil birim başkan yardımcısı Jong-min Lee, “Reel ekonominin gerçekten toparlanması için biraz zaman gerekecektir” dedi. “İkinci çeyrekte talepte ne kadar düşüş göreceğimizi görmek zor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar