Pazar, Nisan 11, 2021
Ana Sayfa Genel DSÖ, COVID-19 uygulaması olmayan ülkelere uygulama kuracak!

DSÖ, COVID-19 uygulaması olmayan ülkelere uygulama kuracak!

Dünyada bir çok ülkede artık COVID-19 belirtli ve izleme uygulaması var. Ancak bazı ülkelerde bulunmuyor. İmkansızlk veya yoğunluktandolayı bu uygulamaları geliştiremiyorlar. Dünya Sağlık Örgütü’de kendi yazılımlarını geliştiremeyecek olan ülkeler için bu boşlukları doldurmak istemektedir.

DSÖ’den Bernardo Mariano bir röpotajda  Mayıs ayında dünya çapında bir semptom değerlendirme uygulaması yayınlamayı planladığını söyledi. Mariano, herhangi bir hükümetin uygulamanın özelleştirilmiş bir sürümünü yayınlayabileceğini, ancak stok sürümünün “hiçbir şeye sahip olmayan” ülkelere yardımcı olacağını söyledi.

Kuruluş ayrıca kişi takibi eklemek istiyor ve Apple ve Google ile ortak izleme teknolojilerini kullanma hakkında konuştu . Mariano, yasal ve gizlilik konularının DSÖ’nün gemiye atlamasını engellediğini söyledi. Apple ve Google, verileri anonim tutan merkezi olmayan bir sistem sözü verdiler, ancak şirketlerin daha sonra kar elde etmek için verileri kötüye kullanabilecekleri konusunda endişeler var.

Temel semptom uygulaması bile hayati olabilir. Küresel olarak mevcut bir WHO uygulaması, koronavirüsten ne bekleyeceğini bilmeyen insanları daha iyi bilgilendirebilir ve daha fazla kişinin test edilmesini isteyebilir. Bu arada yaygın temas izleme, kilitlenmelerden sonra toplumu geri kazanmak için çok önemli olabilir – virüsün yayılmasını daha doğru bir şekilde izleyebilir ve daha fazla kapanma kapsamını sınırlamaya yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar