Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Genel Facebook, aynı anda 50 görüntülü aramayı destekleyen Messenger Rooms, Zoom'u zorluyor!

Facebook, aynı anda 50 görüntülü aramayı destekleyen Messenger Rooms, Zoom’u zorluyor!

Görüntülü arama ve sanal toplantılar bu salgın sırasında yeni normalimiz haline geldi ve Zoom’dan Microsoft’a, Google’dan herkes bir parça istiyor. Bugün Facebook, Messenger Rooms’u duyurarak şapkasını çembere attı ve sohbet uygulamasının video özelliklerinde büyük ölçüde iyileştirmeler sağladı. Aynı anda 50 katılımcıyı destekleyebildi.

Büyük toplantılar bir yana, Messenger Rooms ve normal Messenger video görüşmeleri arasındaki temel farklılıklardan biri, katılmak için bir uygulama indirmenize veya hatta bir Facebook hesabına sahip olmanıza gerek olmamasıdır. Sadece bağlantıya tıklayın ve anında katılın. Zuckerberg Messenger uygulamasını kullanmanın “en iyi deneyimi” sağladığını belirtti.

Doğal olarak, özellik Facebook ile sıkı bir entegrasyona sahiptir. Bir oda oluşturursunuz, onu feed’inizde, gruplarda veya etkinlik sayfalarında paylaşma seçeneğiniz vardır, böylece insanlar istedikleri gibi içeri girip çıkabilirler.

Tabii ki, çoğumuz arkadaş listemizdeki herkesle tam olarak görüntülü sohbet etmek istemiyoruz. Böylece görünürlüğü birkaç kullanıcıyla sınırlayabilir veya odaya katılmak için bir bağlantıya ihtiyacınız olacak şekilde özel yapabilirsiniz.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, uygulama Zoom gibi sahte arka planları destekliyor, ancak Facebook sizin gibi hareket eden 360 derecelik arka plan ayarlamanıza izin vererek biraz daha ileri gidiyor. Alıştığınız AR filtrelerini de kullanabilirsiniz, ancak şirket, işlerin biraz daha ilginç görünmesini sağlamak için video görüşmelerinizdeki aydınlatmayı değiştirmek için 14 yeni filtre sunduğunu söylüyor.

Messenger Rooms şimdi başlıyor ve önümüzdeki haftalarda Facebook uygulamasında kullanıma sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar