Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Genel Facebook Hükümetlere Covid-19 ile Mücadele Etmek İçin Ücretsiz Geliştirici Araçları Sunuyor

Facebook Hükümetlere Covid-19 ile Mücadele Etmek İçin Ücretsiz Geliştirici Araçları Sunuyor

Facebook insanların kullanması için daha iyi bilgi araçları oluşturmak üzere hükümete ve BM sağlık kuruluşlarına ücretsiz hizmetler sağlamak için geliştiricilerle ortaklık kurmaya çalışıyor. Geliştiricilerin sosyalleşme ve daha genel bilgi hizmetleri gibi virüsle savaşmanın önemli yönlerinden bazılarının tanıtımına yardımcı olmak için sanal (çevrimiçi) bir hackathon başlatıyor.

Okulların, restoranların, tiyatroların ve insanların toplandığı diğer yerlerin kapatılması birçok şehir ve ülkede uygulanan uzaklaştırma tedbirleri günlük hayatımızda benzeri görülmemiş bir bozulma oluşturdu. Bu Messenger, Whatsapp gibi iletişim platformlarına yönelmemize görüntülü konuşmalar yapmamıza zemin hazırladı.

Messenger’ın Başkan Yardımcısı Stan Chudnovsky, “Her krizde olduğu gibi, insanlar bağlantıda kalmak ve bu küresel salgınla savaşan ön saflarda bulunan güvenilir sağlık yetkililerinden bilgi almak için Messenger gibi dijital kanalları kullanıyorlar.

Otomatik bilgilendirme yapan botlar vs şuan kullanılabiliyor.Geliştiriciler normalde, sorulara otomatik yanıt veren botlar veya Messenger’ı bilgi ve güncellemeleri daha etkili bir şekilde yayınlamak için nasıl kullanacağına dair rehberlik içerebilen bu deneyimleri oluşturmak için kuruluşlardan ücret alabilir.Facebook şimdilik bu ücret alma işini kenara bırakmayı düşünüyor.Açıkçası Facebook’tan tıbbi malzeme yardımı bekliyordum bu haber birazcık kuru kalmış gibi bakalım neler olacak ? 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar