Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Genel Facebook Mağazaları işletme sayfalarını online mağazalara dönüştürüyor!

Facebook Mağazaları işletme sayfalarını online mağazalara dönüştürüyor!

Facebook ve Instagram, işletmelerin Facebook ve Instagram sayfalarını hayranları ve takipçileri için online vitrinlere dönüştürmelerine olanak sağlıyor.

Facebook, son ürün güncellemelerinde olduğu gibi, özelliği de COVID-19’un ekonomik serpintisinden etkilenen küçük işletmelere daha fazla yardımcı olacak bir özellik olarak faturalandırıyor. Şu anda kullanıma sunulmaya başlayan güncelleme aynı zamanda şirketin e-ticaret alanındaki en büyük hamlesi.

Mağazalar ile işletme sahipleri, Facebook veya Instagram sayfalarında özel bir “mağaza” bölümü oluşturabilir. Ayrıcakullanıcıların göz atması ve satın alması için ürünlerinin bir kataloğunu oluşturabilir. Uygulama içi ödeme bulunan birkaç şirket haricinde diğerlerinden satın alım yaparken sayfanın web sitesine yönlendiriyor.

Şirket ayrıca, canlı videoyu alışverişle birleştirmeyi planlıyor. Bu da Instagram ve Facebook’a “önümüzdeki aylarda” geliyor ve bu da QVC’nin etkili bir öncü sürümünü mümkün kılacak. Markalar ve etkileyiciler, canlı bir akışa başlamadan önce belirli ürünleri etiketleyebilecek. Görüntüleyenler videonun altına sabitlenmiş öğeleri görecekler ve satın alma bağlantısı da olacak.

Son olarak, Facebook, işletmelere sadakat programlarını facebook Mağazalarına dahil etme olanağı sağladığını ve mağaza sahiplerinin ve kullanıcıların satın alma yapılırken puanları ve diğer ödülleri izlemelerini ve yönetmelerini sağlayan özellikler ile test ettiğini söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar