Facebook, “sessiz mod” ekliyor!

Facebook, sessiz mod ekliyor

Bu özellik sayesinde, Facebook’un ne zaman kullanılabilir olmasını ve uygulamanın “sessiz” olmasını istediğiniz zaman için bir zamanlama ayarlayabilirsiniz. Sessiz mod etkinleştirildiğinde, uygulama gelen bildirimlerin sesini kapatır ve Apple’ın Ekran Saati denetimleri gibi kullanıcıların da uygulamayı başlatmasını engeller. Sessiz mod etkinken uygulamayı açmaya çalışırsanız, bir zamanlayıcı ile birlikte bir hatırlatma alırsınız, ancak özelliği 15 dakika boyunca devre dışı bırakmayı veya atlamayı seçebilirsiniz. 

Sessiz mod, şirketin 2018’de başlattığı zaman yönetimi araçlarını temel alıyor. Bu araç, kullanıcıların uygulamada geçirilen süreye ilişkin sınırlar belirlemelerine ve kısa süreler için bildirimleri sessize almalarına izin veriyor.

Sessiz modun tanıtımıyla Facebook, daha ayrıntılı kullanım istatistiklerini de kullanıma sunuyor. Artık iki haftalık dönemlerin ayrıntılarını görebilecek ve gece ve gündüz harcanan zaman dökümü elde edebileceksiniz. 

Facebook, koronavirüs pandemisi sırasında izolasyonla başa çıkmakta zorlananlar için zihinsel sağlık kaynağı olarak yeni özellikleri faturalandırıyor. Şirket ayrıca, koronavirüs bilgi merkezine zihinsel sağlık kaynakları eklediğini ve dünya çapında kriz yardım hatlarına 2 milyon dolarlık bağış yaptığını açıkladı.

Sessiz mod şimdi kullanıma sunuluyor, ancak herkes için aktif olması birkaç hafta sürebilir. Facebook, özelliğin Mayıs ayına kadar tüm iOS kullanıcıları için Haziran ayından beklenen tam Android sunumu ile yayınlanmasını beklediğini söyledi.