Perşembe, Nisan 8, 2021
Ana Sayfa Genel Facebook'un güncellenen web sitesi herkese sunulmaya başlıyor!

Facebook’un güncellenen web sitesi herkese sunulmaya başlıyor!

Bir yılın en iyi döneminden sonra, Facebook yeniden tasarlanmış masaüstü web sitesini tüm kullanıcılarına sunmaya başladı. Şirket bugün, “önümüzdeki birkaç hafta” içinde kullanıma sunmayı planladığını duyurdu. İleride, “Yeni Facebook”, masaüstü bilgisayarlarında sosyal medya platformunu kullanan herkes için varsayılan olacaktır. 

Şirketin bu ana ulaşması biraz zaman aldı. CEO Mark Zuckerberg, F8 2019’da, yeniden tasarımı duyurduktan sonra  , Facebook ilk olarak geçen Ekim ayında şirket dışındaki kullanıcılarla test etmeye başladı  . Yılın başında,  yeniden tasarlamayı kullanıcıların “küçük bir yüzdesine” sundu. Geçen ay itibariyle, “Facebook’ta ki insanların büyük çoğunluğu”  yeni arayüzü etkinleştirme seçeneğine sahipti. 

Facebook

Facebook, ana sayfanın daha hızlı yükleneceğini ve sayfalar arasındaki geçişlerin daha sorunsuz olacağını iddia ediyor. Başka bir değişiklik, web sitesinin duyarlı tasarımının farklı pencere boyutlarına göre daha iyi ölçeklenmesidir. Özellikle Windows 10’un snap işlevselliğini kullanıyorsanız veya macOS’ta bir pencere yöneticiniz varsa dikkat çekicidir.

Facebook’u bir sonraki ziyaretinizde yeni arayüze erişiminiz yoksa, birkaç gün beklemeniz gerekebilir. Ayrıca açılır ayarlar menüsünden klasik arayüze de geri dönebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar