Çarşamba, Nisan 7, 2021
Ana Sayfa Genel Google, arama sonuçlarında COVID-19 test merkezlerini bulmayı kolaylaştırıyor!

Google, arama sonuçlarında COVID-19 test merkezlerini bulmayı kolaylaştırıyor!

Google, artık ABD genelinde 2.000 test merkezini yüzeye çıkarabileceği bildiriliyor.

Google anlaşmış olduğu ABD genelindeki 2.000 tane COVID-19 test merkezini aramalarda bulunmasını kolaylaştırıyor. COVID-19 ile alakalı kelimeler aratıldığında sizlere en yakın olan COVID-19 test merkezlerinin bilgileri çıkıyor.

Ancak Connecticut, Maine, Missouri, New Jersey, Oklahoma, Oregon veya Pennsylvania’nın da içinde bulunduğu bazı eyaletler bu uygulamanın dışında kaldı. Çünkü, Google sadece sağlık yetkilileri tarafından yayınlanması onaylanmış test merkezlerini gösterecek.

COVID-19 için bir arama yaptığınızda, sonuçlar ekranının sol tarafında bir “Test” sekmesi göreceksiniz. Koronavirüs pandemisi hakkında farklı türde ayrıntıları gösterebilen belirtiler, önleme ve tedaviler de dahil olmak üzere diğer sekmelerin hemen yanında bulunacak. Sekmeye dokunduğunuzda, bulunduğunuz yere bağlı olarak test yapabileceğiniz yerler gösterilir. 

Google, sonuç sayfasını, salgın başladığından beri COVID-19 bilgilerini çok daha organize ve kolay bulunacak yeni özelliklerle düzenli olarak güncelliyor. Google ilerleyen zamanlarda belki de daha bir çok ülke için bu test merkezlerini bulmayı kolaylaştırma uygulamasını devreye sokabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar