Salı, Ocak 26, 2021
Ana Sayfa Genel Google'ın okumayı öğren uygulaması artık 180 ülkede mevcut!

Google’ın okumayı öğren uygulaması artık 180 ülkede mevcut!

Geçen yıl, şirket Hindistan’daki çocukların okumayı öğrenmelerine yardımcı olmak için Bolo adlı bir Android uygulaması yayınladı. Şimdi uygulamayı daha bir çok ülkeye yayıyorlar ve adını Birlikte Oku olara değiştiriyorlar.

Erken erişime sahip olan uygulama, çocukların yüksek sesle ne kadar iyi okuduğunu anlamak için Google’ın konuşma tanıma ve metinden konuşmaya teknolojisinden yararlanır.

Diya adlı sanal bir okuma arkadaşı görsel ve sözlü teşvik sağlar. Bir çocuk bir kelime veya cümleyi telaffuz etmekte zorlanıyorsa yardım için Diya’ya dokunabilir. Uygulama ayrıca okuma performansına dayalı hikayeler ve oyunlar için zorluk seviyeleri önerecektir.

Çocuklar ne kadar iyi performans gösterdiklerine bağlı olarak yıldızlar ve rozetler kazanabilirler ve ebeveynler bireysel ilerlemeleri izlemek için çocuklarının her biri için profiller oluşturabilirler. Uygulamayı ve hikayeleri indirdikten sonra Read Along çevrimdışı çalışır (ses analizi cihazda gerçekleşir). Reklamları veya uygulama içi satın alımları da yok.

Uygulama, Play Store’da 180 ülkede dokuz dilde (İngilizce, Hintçe, İspanyolca ve Portekizce dahil) kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar