Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Bilim İnsanların % 78'i koronavirüs belirtisi göstermiyor!

İnsanların % 78’i koronavirüs belirtisi göstermiyor!

COVID-19 hızla yayılmaya devam ediyor ve neredeyse her ülkeye sıçradı. 14 Nisan saat 11 itibariyle dünyada 1,936,700 insan koronavirüse yakalandı. 120,568 kişi ölürken, 459,015 kişide iyileşmeyi başardı.Bir çok hükumet ülkelerinde virüsün yayılımını durdurmak için sosyal mesafeyi korumak amacıyla kurallar koydu.

British Medical Journal’ın son zamanlarda yayınladığı bir çalışmasına göre insanların %78’inde koronavirüs belirti göstermiyor.

İtalya’da bir kasabada yapılan çalışmalar sonucunda ortalama olarak insanların %50-%75’i asemptomatik (belirti göstermeyen) olduğu anlaşıldı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) enfeksiyonların% 80’inin hafif veya asemptomatik,% 15’inin ciddi enfeksiyonlar ve% 5’inin kritik enfeksiyonlar olduğunu söylemişti.

Çin’de 1 Nisan Çarşamba günü öğleden sonra 24 saat içinde tespit edilen 166 yeni enfeksiyonun (% 78) 130’unun asemptomatik olduğu” bildirildi. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan alıntı yapan 36 semptomatik vakanın da deniz aşırı ülkelerden geldiğini açıkladılar.

Sonuç olarak, yapılan araştırmalar sonucunda belirti göstermeyen bir çok hasta var ve fark etmeden hastalığı atlatıyorlar. Tabi bu sayılar kesin değil henüz. Çünkü, belki de daha fazla insan belirti göstermeden atlattı ve kendilerinin bile haberi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar