Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Genel Instagram artık 50 kişiye kadar görüntülü sohbet olanağı sunuyor

Instagram artık 50 kişiye kadar görüntülü sohbet olanağı sunuyor

Facebook COVID-19 salgınından sonra insanları eğitimlerine ve çalışmalarına devam etmek için evlerinde kalmaya ve görüntülü arama uygulaması Messenger Rooms’u başlattı. Facebook’un uygulamalarından biri olan Instagram, artık sosyal medya dün Twitter’da duyurduğu gibi 50 kişiye kadar Messenger Rooms destekliyor.

Instagram’da arkadaşlarınızla görüntülü sohbet başlatmak için mesajlarınızı açmanız, yukarıdaki videoda gösterilen video sohbet simgesine dokunmanız ve ardından yeni “Oda Oluştur” seçeneğini belirtmeniz yeterlidir. Oradan hangi arkadaşlara davet gönderileceğini seçebilir, ardından Odanızın bağlantısını kopyalayabilir ve daha fazla kişiyle paylaşabilirsiniz.

Bu haftanın başlarında Instagram ayrıca rehberlerini tanıttı. Belirli hesapların geleneksel makalelere benzer kılavuzlar yayınlamasına olanak tanıyan başka bir yeni özellik. Platformda bulunan ilk Kılavuzlar, kullanıcıların refahı konusunda yardımcı olmaya odaklanarak oluşturuldu. Örneğin, Amerikan İntiharı Önleme Vakfı’nın Instagram hesabında, kendine bakım stratejileri içeren “Akıl Sağlığı ve COVID-19” olmak üzere iki zihinsel sağlık Rehberi bulunmaktadır.

Bundan önce, Nisan ayının ortalarında, Instagram, pandemi sırasında küçük işletmeleri kullanarak hesaplarını keşfetmeyi kolaylaştırarak ve onlara bağış toplama araçları sağlayarak müşterileriyle etkileşimlerini artırmak için çıkartmalar sağlamaya odaklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar