Çarşamba, Nisan 7, 2021
Ana Sayfa Genel Instagram Kullanıcı Adınızı ve Görünen Adınızı Değiştirme

Instagram Kullanıcı Adınızı ve Görünen Adınızı Değiştirme

Instagram’da, görünen adınızı veya kullanıcı adınızı istediğiniz zaman, istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.Instagram görünen adınız ve kullanıcı adınız iki ayrı şeydir. Görünen adınız profil simgenizin altında görünür ve benzersiz olması gerekmez. Renklendirmek için emojiler veya özel karakterler bile ekleyebilirsiniz.

Öte yandan kullanıcı adınız Instagram profilinizin üstünde görünür. Bu sizin benzersiz tanımlayıcınız. 30 karakterden uzun olamaz ve burada özel karakterlere izin verilmez. Yalnızca harf, nokta, sayı veya alt çizgi kullanabilirsiniz.

Instagram Görünen Adınızı Değiştirme

Instagram profilinizden hem adınızı hem de kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

Görünen adınızı değiştirmek için iPhone veya Android cihazınızda Instagram’ı açın . Sağ alt köşedeki Profil simgenize dokunun.

Ardından, “Profili Düzenle” ye tıklayın.

“Ad” ın yanındaki metin kutusuna dokunun ve ardından geçerli görünen adınızı kaldırmak için Sil simgesine (x) dokunun.

Şimdi yeni adınızı yazın. İşiniz bittiğinde “Tamamlandı” ya tıklayın. Instagram sizi yeni görünen adınızı göreceğiniz profilinize döndürür.

Instagram Kullanıcı Adınızı Değiştirme

İstediğiniz kullanıcı adı başka bir kişi tarafından kullanılmadığı sürece Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek kolaydır.

İşlemi, görünen adınızı değiştirmek için yaptığınız gibi başlatırsınız. Instagram’ı açın, Profilinize gidin ve ardından “Profili Düzenle” ye dokunun.

Yeni kullanıcı adınızı yazın ve ardından “Bitti” ye dokunun.

Yeni kullanıcı adınız kabul edildikten sonra, “Profili Düzenle” bölümüne döneceksiniz.

Artık güncellenmiş kullanıcı adınızı Instagram profilinizin üstünde göreceksiniz.Eski kullanıcı adınıza geri dönmeye karar verirseniz, geri dönmeyi deneyebilirsiniz. Instagram önceki kullanıcı adınızı 14 gün boyunca saklayacaktır. 14 günden sonra eski kullanıcı adınızı başkaları kapabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar