iOS 14: Apple, uygulamaları yüklemeden App Store’dan denemenize izin verecek

iOS 14: Apple, uygulamaları yüklemeden App Store'dan denemenize izin verecek

Apple , kullanıcıların uygulamaları yüklemek zorunda kalmadan iOS uygulama mağazasındaki uygulamaları denemelerini sağlamak için yeni bir yol üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

9to5mac web sitesi, iOS 14’ün ilk sürümünün, özelliğin kullanıcıların bir QR kodunu tarayarak uygulama işlevlerinin bölümlerini denemesine izin vereceğini gösterdiğini bildirdi.

Site, kullanıcı bir iPhone veya iPad’de yüklü olmayan bir uygulamadan bağlantı açar veya QR kodunu tararsa, işletim sisteminin, uygulamanın indirme ihtiyacını ortadan kaldırarak etkileşimde bulunmanız gereken küçük bir bölümünü indireceğini açıklar.

iOS 14: Apple, uygulamaları yüklemeden App Store’dan denemenize izin verecek

9to5Mac , Clips adlı yeni API’yi analiz etti ve geliştiricilerin, yüklü olmasalar bile uygulamalardan etkileşimli ve dinamik içerik sağlamasına izin vereceğini buldu. Clips API, site tarafından analiz edilen sürümdeki QR Kod okuyucusuna doğrudan bağlıdır. Böylece, kullanıcı bir uygulama ile ilişkili kodu tarayabilir. Ardından, doğrudan ekranda görünecek bir karttan onunla etkileşime girebilir.

Site şunları söyledi: “Diyelim ki YouTube’dan bir video bağlantısı içeren QR Kodu aldınız, ancak iPhone’unuzda resmi bir uygulama yüklü değil. İOS 14 ile bu kodu tarayabileceksiniz ve video, web sayfası yerine yerel bir kullanıcı arayüzü gösteren kayan bir kartta çoğaltılacak. ”

Geliştiricilerin, içeriğini okumak için uygulamanın hangi bölümünün iOS tarafından Kablosuz paket olarak indirilmesi gerektiğine karar vermeleri gerekecektir.