Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Genel iPhone üreticisi Foxconn, vantilatör üretecek!

iPhone üreticisi Foxconn, vantilatör üretecek!

Apple’ın iPhone’ları monte etmek için uzun vadeli ortağı olan Foxconn, bugün ABD’deki vantilatörlerin koronavirüs pandemisi sırasında sağlık kuruluşlarına yardım etmeye başlayacağını söyledi. Resmi olarak Hon Hai Precision olarak bilinen Tayvan merkezli şirket, ABD merkezli tıbbi cihaz şirketi Medtronic tarafından tasarlanan vantilatörler üretecek  . 

Tıbbi cihaz şirketinin CEO’su Omar Ishrak, bugün bu ortaklık hakkında bilgi verdi. Tayvanlı şirketin Wisconson tesisinin bu girişim için kullanılacağını söyledi. Ayrıca şirketin  PB-560 vantilatörünün tasarımını açık kaynaklı yaptığını ve 1000 fabrika üretme hedefine ulaşmak için kendi fabrikalarındaki üretimi artırmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Foxconn, gelişmeyi bir açıklamada doğruladı. Ancak vantilatör üretmeye ne zaman ve nerede başlayacağından bahsetmedi. Bununla birlikte, üretici koronavirüs krizinin ortasında hastanelerin ve sağlık tesislerinin ihtiyaçlarını karşılamak için vantilatör üretmek için tesislerini kullanmaya çalışan bir grup şirkete katılıyor .

Bu haftanın başlarında Tesla mühendisleri  araba parçaları kullanılarak yapılmış bir prototip vantilatör gösterdiler . Geçen ay, Ford önümüzdeki 100 gün içinde 50.000 vantilatör üreteceğini söyledi . Rakip General Motors da bu tür cihazları İndiana, Kokomo’da bulunan fabrikasında inşa ediyor. Buna ek olarak, Virgin Orbit uydu şirketi de düşük maliyetli bir vantilatör oluşturmak için bir grup doktorla birlikte çalışıyor .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar