Cuma, Nisan 9, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple İPhone'da Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir

İPhone’da Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir

Bir telefon görüşmesi kaydetmeniz gerektiğine karar verdiniz. Belki hassas bir işlem yapıyorsunuz … ya da belki mümkün olan en iyi müşteri hizmetini aldığınızdan emin olmak istersiniz. Sebepleriniz ne olursa olsun, bir iPhone’da işler biraz zor.

Aramaları Kaydetmek Yasal mı?

Telefon görüşmelerini kaydetmeye başlamadan önce, telefon görüşmelerini rızasız olarak kaydetmenin yasa dışı olabileceğini bilmek önemlidir.

Daha fazla bilgi için, telefon görüşmeleri ve konuşmaların yasallığı hakkında araştırma yapmanızı öneririz.

İPhone’da Arama Kaydetme Sorunu

Telefon görüşmelerinin kaydedilmesinin oldukça kolay olduğu Android’in aksine , iOS’un çok fazla kısıtlaması var. Bu özel durumda, üçüncü taraf uygulamalar Telefon uygulamasına ve mikrofona aynı anda erişemez, bu da telefon aramalarını, özellikle de yerel olarak yapmanın kolay bir yolu olmadığında, kayıt aramalarını çok daha zor bir görev haline getirir.

Telefon görüşmelerini kaydedebilen iPhone uygulamaları var, ancak hantal olabilecek geçici çözümler kullanıyorlar. Google Voice’a adlı uygulamaya bakacağız.

Google Voice ile Telefon Görüşmeleri Nasıl Kaydedilir?

Kullanmak için ücretsiz bir yöntem arıyorsanız Google Voice’u deneyin. Kullanımı kolaydır, ancak bir önemli uyarısı vardır: yaptığınız aramaları değil, yalnızca gelen aramaları kaydedebilir.

Google Voice kullanıcısı değilseniz,   ücretsiz bir Google Voice hesabı oluşturabilir ve ana numaranızdan ayrı olan kendi telefon numaranızı talep edebilirsiniz. Ayrıca Google Voice’a sahip olduğunuz eski bir telefon numarası üzerinden de bağlantı kurabilirsiniz . Bu tek başına hizmeti kullanmaya değer kılar.

Ayrıca, iPhone’unuza indirilen Google Voice uygulamasına kesinlikle ihtiyacınız yoktur, ancak hizmeti kullanarak telefon görüşmelerini kaydettiğinizde işleri biraz daha kolaylaştırır.

Başlamadan önce Google Voice’ta kayıt özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak  için bilgisayarınızda voice.google.com adresine gidin ve ekranın sol tarafındaki “Diğer” düğmesini tıklayın. Uygulamada, sol üst köşedeki menü düğmesine dokunun.

Ardından, “Ayarlar” ı seçin.

“Gelen Çağrı Seçenekleri” ni görene kadar aşağı kaydırın. Etkinleştirmek için seçim düğmesine basın. Kayıt yapmaya hazırsınız!

Bir çağrı aldığınızda, cevaplayın ve ardından tuş takımındaki “4” e basın. Aramayı kaydettiğiniz diğer kişiye bir duyuru yapılacaktır. (Yani hayır, aramayı gizlice kaydedemezsiniz.)

Telefonu kapattıktan sonra kayıt sona erer ve istediğiniz zaman çalabileceğiniz Google Voice hesabınıza kaydedilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar