Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Genel Netflix, kullanılmayan abonelikleri iptal etmeye başlayacak!

Netflix, kullanılmayan abonelikleri iptal etmeye başlayacak!

Netflix’in görüntülenmesi ve büyümesi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Ancak hesaplarını kullanmayan yüz binlerce abone olduğu da bir gerçek. Şirket, insanların kullanmadığı abonelikler için ödeme yapmasını istemiyor. Bu nedenle, uzun süredir kullanılmayan hesapları iptal etmeye başlıyor.

En az bir yıl önce kaydolduysanız ancak hiçbir şey izlemediyseniz veya son iki yıldır platformda bir şey yayınlamadıysanız, abone olmaya devam etmek istiyorsanız Netflix size e-posta veya uygulama bildirimi yoluyla soracaktır. Yanıt vermezseniz, planınız otomatik olarak iptal edilir.

Sadece birkaç yüz bin hesap (toplam Netflix kullanıcılarının %0,5’inden azı) bu kriterleri karşılamaktadır. Netflix zaten finansal rehberliğinde bu hesapları muhasebeleştirmiştir. İptal etmeye karar verir ancak daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, 10 ay içinde yeniden katıldığınız sürece tüm tercihleriniz, profilleriniz ve diğerleri  hesabınızda olacaktır.

Abonelik modelini benimseyen şirketler, hizmeti gerçekten kullanmadan her ay ödemeye devam edenler de dahil olmak üzere üyelerinden düzenli gelir elde ediyorlar. Bu, Netflix’ten biraz alışılmadık bir hareket. Sonuçta, Netflix’in alt çizgisine çok fazla zarar vermeden iyi niyet kazanmasına yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar