New York’da Zoom yasaklandı!

Zoom New York'da yasaklandı

New York City sözcüsü yaptığı açıklama da Zoom’un okullarda kullanılmasının yasaklandığını açıkladı, detaylar haberin devamında.

Bildiğimiz gibi Covıd-19 virüs pandemisi nedeniyle oldukça fazla kişi etkilendi insanlar işe, okula gidemiyor ve evden bu işleri sürdürmeleri gerekiyor. Çoğu okul ise eğitim sürecine devam edebilmek için uzaktan eğitim sağlıyor ve bunu yapmak içinde bazı uygulamaları kullanıyor. New York’da da oldukça yaygın şekilde kullanılan uygulamalardan birisi Zoom’du.

New York Şehri sözcüsü Danielle Filson, “Öğrencilerimiz için güvenli ve güvenli bir uzaktan öğrenme deneyimi sağlamak önemlidir ve güvenlik endişelerinin daha fazla gözden geçirilmesi üzerine okullar mümkün olan en kısa sürede Zoom’u kullanmaktan uzaklaşmalıdır” dedi.

Bu sözlerden sonra kentin Eğitim Departmanı, okulların Microsoft Teams’e geçiş yapmasını sağladı. Sözcüsü “uygun güvenlik önlemleriyle aynı yeteneklere sahip” dedi.

Yasak, şehrin beş ilçesinde 1.800’den fazla okulda 1.1 milyon öğrenciyi kapsayacak. Zoom’u okullardan yasaklama kararı kısmen, New York’un siber komutanlığı tarafından yapıldı ve 2018’de şehrin sakinlerini güvende tutmaya yardımcı oldu.

Bu sözlerden sonra okullar kullandıkları uygulamaları değiştirmeye başladılar . Şehir sözcüsü ise Zoom’un nihayetinde “gelişmeleri gözden geçirmeye ve Zoom’u izlemeye devam ettiğini” söyleyerek Zoom’a geri dönüşü reddetmedi ve okulları herhangi bir değişiklikle güncelleyeceğini söyledi.