Perşembe, Şubat 25, 2021
Ana Sayfa Genel NFC spesifikasyonu yeni bir kablosuz şarj standardı ekliyor

NFC spesifikasyonu yeni bir kablosuz şarj standardı ekliyor

Kablosuz şarj gelecekte daha da fazla cihaza gelebilir.

NFC Forum kısa menzilli kablosuz teknolojisi için bir güncelleme duyurdu.Gelecekteki NFC cihazları, neredeyse diğer tüm cihazlar tarafından kullanılan popüler Qi standardından çok daha sınırlı olsa da kablosuz şarj işlevi sunabilir .

Yeni NFC standardı Qi şarjından çok daha yavaştır ve 5W temel Qi hızlarına kıyasla 1W’a kadar hız sunar. (Qi hızlı şarj, standart donanımda 10W veya daha yüksek hızlara ulaşabilir.) Ve yeni bir donanım gerektirecek.

Hızların Qi’ye göre çok yavaş olduğu düşünüldüğünde, neden herkesin NFC şarjını kullanmaktan rahatsız olacağı merak edilebilir. Ancak yeni NFC standardının arkasındaki ana fikir, güç tüketen akıllı telefonlar gibi şeylerde Qi şarjının yerini almak için kullanılacağı değil, onu tamamlayacak olmasıdır.

Cihazlar arasında güç iletmek için fiziksel olarak büyük bobinler gerektiren Qi’den farklı olarak, NFC için resmi olarak adlandırıldığı gibi yeni kablosuz şarj özelliği WLC standardı, tek bir antenin bir cihaz için hem iletişimi hem de şarjı yönetmesine izin verir. Buradaki fikir, hepsi zaten bağlantı için NFC antenleri olan kulaklıklar, fitness takip cihazları veya akıllı saatler gibi daha küçük cihazların, NFC donanımlı akıllı telefonları ters kablosuz şarj cihazları gibi hareket halindeyken şarj etmek için yeni NFC tabanlı standardı kullanabilmesidir.

WLC standardı resmi olarak NFC spesifikasyonuna eklenmiş olsa da, donanım şirketlerinin yeni şarj teknolojisini uygulaması, kullanmaya karar verdiklerini varsayarak yine de zaman alacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar