Reddit’te birini engelleme

Reddit'te birini engelleme

Reddit, dünyanın dört bir yanındaki diğer kullanıcılarla çeşitli konuları tartışabileceğiniz çevrimiçi bir platformdur. Bazı insanlar Reddit’i web’de büyük bir forum olarak adlandırırken, bazıları da internetin ön sayfası olarak adlandırıyor. Reddit, istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz ve aklınıza gelebilecek herhangi bir soru hakkında bilgi alabileceğiniz inanılmaz bir platformdur. Yani, başka bir deyişle, TV haberlerine veya bunun gibi diğer platformlara bile ulaşmadan önce Reddit’teki en iyi haberleri alabilirsiniz.

Son zamanlarda, birkaç yıl önce, (2016’da kesin olmak gerekirse) Reddit yeni bir engelleme aracı başlattı. Bu aracı kullanarak, Reddit’i kullanırken sizi rahatsız eden tüm trolleri veya kullanıcıları engelleyebilirsiniz. Birisi belki de mesajlarınızda sizi rahatsız ediyorsa ve artık size sohbetler göndermesini veya profilinizi görmesini istemiyorsanız, onları hemen engelleyebilirsiniz. Reddit bundan önce engelleme aracına sahipti, ancak sadece mesajlarla ilgiliydi ve şimdi kişiyi tamamen engelleyebilirsiniz.

Unutmayın:

Kişi hala Reddit’te yayınladığınız bazı yayınları görebilecek, ancak bu mesajlara katılamayacak. Ayrıca, bir kişiyi engellemek, web’de yayınladığı veya yaptıkları hiçbir şeyi göremeyeceğiniz anlamına gelir.

Ve bir şey daha, Reddit’te engellemenin tamamen anonim olması, yani bir kişinin bildirim almayacağı veya onları engellediğinizi göremeyeceği anlamına gelir.

Reddit’te birini engelleme adımları

  • Öncelikle cihazınızda Reddit uygulamasını açmanız gerekecek. Reddit’i telefonunuzda mı yoksa bilgisayarınızda mı kullandığınız önemli değildir, adımlar aynıdır. Reddit’i açtığınızda, aşağıdaki adımları uygulamaya devam etmek için hesabınıza da giriş yapmış olmanız gerekir.
  • Ana sayfa ekranınızda açıldığında, giriş yaptıktan sonra mesajlarınıza gidin. Mesajlar simgesi, cihazınızın ekranının sağ üst köşesinde bulunur.
  • Son zamanlarda sohbet ettiğiniz kişiler listesinden, size daha fazla ileti göndermesini engellemek istediğiniz veya Reddit’te kaba veya küfürlü davranan kullanıcıyı bulun.
  • Bulduğunuzda o kişiyle sohbeti açın.
  • Kullanıcı adlarını size gönderdikleri son mesajın altında görebilirsiniz. Mesajın ve kullanıcı adının altında size birkaç seçenek sunulacaktır. Kullanıcıyı engelle seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • Yeni tıkladığınız seçeneğin hemen yanında, bu kullanıcıyı hesabınızda engellemek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir açılır soru görüntülenir. Evet düğmesine tıklayarak devam edin.

Artık Reddit’te bir kullanıcıyı engellediniz!

Birini engelledikten sonra, ikiniz olan önceki sohbeti göremezsiniz, anında sizin için görünmez olur.

Herhangi bir nedenden dolayı hala kullanıcının gönderilerini görebiliyorsanız, adımları doğru yapmadığınız anlamına gelir. Bu yüzden, sizi rahatsız eden bu kullanıcıyı engellemek için bu adımları bir kez daha okuyun ve tekrarlayın. Bu adımlar işe yaramalı ve eğer işe yaramazlarsa sorun başka bir şeydir.