Spotify’da En İyi Ses Kalitesi Nasıl Elde Edilir?

Spotify'da En İyi Ses Kalitesi Nasıl Elde Edilir?

Spotify, dinlediğiniz müziğin veya çalma listelerinin akış kalitesini değiştirmenize olanak tanır, ancak bunu yapabilmek için bir Spotify Premium aboneliğine ihtiyacınız olacaktır. Spotify ses kalitenizi arttırmak istiyorsanız, işte böyle.

Spotify Ses Kalitesini Ayarlama

Spotify genellikle doğru akış kalitesini otomatik olarak ayarlamaya çalışsa da, bunu kendiniz manuel olarak ayarlamanız mümkündür. Bu özellikle Spotify’ı iyi ses ekipmanıyla kullanıyorsanız, belirli cihazlar için daha yüksek bir kalite kullanmaya zorlar.

Bunu Windows veya Mac’teki Spotify uygulamasında yapmak için “Tercihler” menüsünü açmanız gerekir.

Bunu Mac’te yapmak için menü çubuğundan Spotify> Tercihler’i tıklayın.

Windows’ta, Spotify uygulamasındaki üç noktalı menü düğmesini tıklamanız ve menüye erişmek için Düzenle> Tercihler’i seçmeniz gerekir.

iPhone , iPad ve Android cihazlar, ayarlar erişmek için “Ana Sayfa” sekmesinde “Tercihler” menüsü sağ üst köşesindeki simgeye dokunun.

iPhone ve iPad kullanıcılarının bir sonraki aşamada “Müzik Kalitesi” ne dokunmaları gerekecek.

“Tercihler” menüsünde, akış kalitesini “Müzik Kalitesi” bölümünde değiştirebilirsiniz. iPhone ve iPad kullanıcıları bunu “Müzik Kalitesi” menüsünde yapabilecek.

“Akış Kalitesi” açılır menüsünü tıklayın veya dokunun.Bunlar Android, iPhone, iPad ve Mac’te düşükten çok yükseğe veya Windows’ta normalden çok yükseğe değişir. Kaliteyi değiştirmek için bu seçeneklerden birini seçin; ayar otomatik olarak uygulanır.

Cihazınız için en iyi seçeneği belirlemek üzere her bir kalite ayarını test edebilir veya Spotify’ın karar vermesine izin vermek için “Otomatik” ayarına geri döndürebilirsiniz.