Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Genel TikTok altyazıları nasıl oluşturulur?

TikTok altyazıları nasıl oluşturulur?

ByteDance tarafından geliştirilen TikTok, popülerliğini her geçen gün artırmaya devam ediyor.Musical.ly, her zaman dudak senkronizasyonu yapan insanlarla kısa videolar oluşturmak ve paylaşmak için 2014 yılında başlatılan uygulamayı hatırlıyor musunuz?

TikTok 2017’de birleşme gerçekleştiğinde çıktı. Şimdi, TikTok kısa müzik, dudak senkronizasyonu ve döngü videoları ile 3 ila 60 saniyelik videolar oluşturmanıza izin veriyor.

TikTok, genç İnternet kullanıcılarının dikkatini çekti.

Bunu okuyorsanız, TikTok altyazılarının (veya videolarda metinlerin) nasıl oluşturulacağını bilmek için buradasınız. Adımlar oldukça kolay ve Android ve iOS için.

Altyazıları videolara yerleştirme

Tiktok videolara yazı nasıl eklenir?
 1. Metin eklemek yeni bir video hazırlamanızı gerektirecek ve uygulamayı açtıktan sonra ana ekranda görünen ‘+’ düğmesine tıklayın. Ön kameranız açıkken otomatik olarak ses ve video kayıt sayfasına geçecektir.
 2. Kayıt düğmesine dokunun. Videonuzu kaydetmeyi bitirdiğinizde kırmızı onay düğmesine dokunun. Kaydedilen videonuz görünecek ve düzenlenmesini beklerken döngüler halinde oynatılmaya başlanacaktır.
 3. Altyazı eklemek için ‘Metin düğmesi – Aa’ya dokunun. Bir imleç yanıp sönmeye başlar.
 4. Şimdi metninizi ekleyin ve beğeninize göre düzenleyin. Metni merkeze, sola veya sağa hizalanacak şekilde, metnin arka planına renk ekleyebilir ve yazı tipi türünü değiştirebilirsiniz.
 5. Metin düzenleme hazır olduktan sonra, ‘Bitti’ye dokunun. Düzenleme ekranına geri döneceksiniz.
 6. Şimdi, eklediğiniz metne bir kez dokunun. İki seçenek içeren bir açılır menü görüntülenir: ‘Süreyi ayarla’ ve ‘Düzenle’. ‘Süreyi ayarla’yı tıklayın. Altyazı düzenleyici açılır.

Burada iki şey yapabilirsiniz:

 1. Metnin (şimdi altyazı) ne kadar süre görüneceğine karar verin – etiketin (TikTok’un dediği) en az 1 saniye görünecek şekilde ayarlanması gerekir.
 2. Hangi noktada görüneceğine karar verin.
 • X… Süre… √’ nin üstünde görünen çubuk, şu anda en önemli aracınızdır. Barda küçük bir kırmızı kısım vardır.
 • Kırmızı bölümün boyutunu ayarlamak, çıkartmanın (altyazı, metin) ne kadar süreceğini belirler. Görünüm zamanını ayarlamak için köşelerini kullanın.
 • Kırmızı kısmı çubuk boyunca hareket ettirmek, altyazının hangi noktada görüneceğini belirler.

Örneğin

Altyazı, videonun bir parçası olan ve 3 saniye süren bir sese bağlıysa, çubuğun üzerindeki etiket ‘Seçili Çıkartma 3.0s sürecek’ yazana kadar herhangi bir köşeyi hareket ettirin.

Şimdi, çubuğu altyazının sesin (veya şarkı sözlerinin) kelimelerini yakalayacağı başlangıca taşıyabilirsiniz. Kırmızı kısma dokunun, basılı tutun ve taşıyın.

√’ düğmesine dokunduğunuzda onaylandınız. Doğru yaptığınızdan emin olmak için videoyu tekrar oynatın. Değilse, tekrar ‘Süreyi ayarla’ya gidebilirsiniz

TikTok altyazıları oluşturmak çok kolay. Altyazılarınızı oluşturmanın tadını çıkarın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar