Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Genel UPS, yeni nesil teslimat uçağı için Wingcopter ile ortaklık kuruyor

UPS, yeni nesil teslimat uçağı için Wingcopter ile ortaklık kuruyor

Ne dersiniz insansız hava araçlarıyla kargo dağıtımı olur mu ?

Geçen yıl, lojistik devi UPS, Federal Havacılık İdaresi sınırsız uçuş için Uçuş Yönlendirme programını onayladığında , paket teslimat uçağını uçurmak için harekete geçti. Şimdi şirket, Alman insansız hava aracı şirketi Wingcopter ile güçlerini birleştirerek yeni bir dikey kalkış ve iniş teslimat uçağını aktifleştiriyor.

Ortaklık, UPS Flight Forward’ın Temmuz 2019’daki resmi lansmanından bu yana bir drone üreticisi ile ilk kez bir ilişki oluşturduğunu temsil ediyor ve bu hareket, çeşitli teslimat uçağı filosu inşa etmek için önemli bir ilk adım olarak görülüyor.

UPS, yeni nesil teslimat uçağı için Wingcopter ile ortaklık kuruyor

UPS Gelişmiş Teknoloji Grubu’ndan Bala Ganesh, “Drone teslimatı herkese uyan tek bir işlem değil,” dedi. “Wingcopter ile işbirliğimiz, yeni kullanım durumlarında drone teslimat hizmetine başlamamızın önünü açmamıza yardımcı oluyor.  UPS şirketi müşterilere hizmet etme, drone teslimatındaki liderliğimizi ve benzersiz yeteneklerimizi genişletmek için bir teknoloji ortakları ağı oluşturuyor.”

Wingcopter uçağı, uygun irtifadayken sabit kanatlı yatay uçuşa geçmeden önce bir helikopter gibi dikey kalkış yapabilir. Hedeflerine vardıklarında, dronlar dikey iniş için tekrar geçiş yaparlar. Start-up’ın elektrikli dronları, 150 km / s hıza kadar özerk bir şekilde uçabilir, 120 km (75 km) menzile sahip olabilir ve hatta 70 km / s (44 km / s) rüzgârda rotada kalabilir .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar