Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Genel Verizon, video konferans uygulaması BlueJeans'i satın aldı!

Verizon, video konferans uygulaması BlueJeans’i satın aldı!

Dünya’da her geçen gün hızla artan COVID-19 pandemisinden milyonlarca insan etkilendi. Bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı, karantina gibi kurallar koyuldu. Vaka sayısı çok olan ülkeler okulları tatil etti. Çalışanlar evden çalışmaya devam ediyor. Eğitimlerde evden veriliyor.

Herkes evden çalışıyorken veya eğitim görüyorken de en büyük taleplerden birisini de video konferans uygulamaları görüyor.

Başlıkta bahsettiğimiz BlueJeans’de bir video konferans uygulaması. Verizon’da kablosuz ürünler üreten dev şirketlerden birisi.

Geçtiğimiz Mart ayında video konferans uygulamaları büyük bir patlama yaşamıştı. Geçtiğimiz seneye oranla Mart ayında 10 milyon aktif kullanıcısı olan video konferans uygulamaları bu Mart ayında 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip oldu.

Verizon’da, BlueJeans’i satın alarak bünyesine kattı. BlueJeans’in kurucularının, yönetiminin ve çalışanlarının satın alma işleminin bir parçası olarak şirkete katıldığını söyledi.   

Verizon, teletıp, uzaktan öğrenme ve saha servis çalışmaları gibi kullanım durumlarına odaklanarak platformu kablosuz yol haritasına “derinden entegre etmeyi” planladığını söyleyen 5G açısı da var.

Yakın bir zamanda anlaşma sağlanacak ve resmi olarak BlueJeans, Verizon bünyesine katılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar