Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Genel WhatsApp, sınırlamadan sonra viral mesajlarda % 70'lik bir düşüş görüyor!

WhatsApp, sınırlamadan sonra viral mesajlarda % 70’lik bir düşüş görüyor!

Bu ayın başlarında WhatsApp, yeni bir sınırlandırma getirerek bir mesajı aynı anda sadece bir sohbete iletebilme sınırı getirmişti.  Fikirin amacı , koronavirüs krizinin ortasında uygulamaya yayılan yanlış bilginin yayılmasını azaltmaktı.

Şirket bu özelliği duyurduktan iki hafta sonrasında olumlu sonuçlar aldığını söyledi.   WhatsApp, yaptığı açıklamada, iletilen iletilerin sayısında % 70’lik bir azalma gördüğünü söyledi. Şöyle bir açıklama yapıldı:

“WhatsApp, viral mesajlarla başa çıkmak için üzerimize düşeni yapmaya kararlıdır. Kısa bir süre önce, “çok yönlendirilmiş iletileri” yalnızca bir sohbette paylaşma sınırı getirdik. Bu yeni sınırı uygulamaya koyduğundan beri, küresel olarak WhatsApp’a gönderilen çok yönlendirilmiş mesajların sayısında% 70’lik bir azalma olmuştur. Bu değişiklik, WhatsApp’ın kişisel ve özel görüşmeler için bir yer tutmasına yardımcı oluyor.”

Bizce de bu sınırlandırma insanların yanlış bilgi vermesini engellemekte işe yarıyor. Bu sayede insanlar yanlış bilgilendirilmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar