Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Genel Windows 10'da saydamlık efektleri nasıl kapatılır

Windows 10’da saydamlık efektleri nasıl kapatılır

Windows 10, kendi kişisel zevkinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uyacak şekilde tamamen özelleştirilebilir. Ayarlar’da yazı tiplerinden renklere, arka planlara vb. Birçok şeyi değiştirebilirsiniz. Seçenekler sınırsızdır. Windows 10’un içerdiği şeylerden biri, varsayılan olarak açılan şeffaflık efektidir. Birçok kişi bu efektleri sever, ancak bazı kullanıcılar bunları devre dışı bırakmanın bir yolunu arar. İkinci kullanıcı grubuna giriyorsanız ve bu tür efektlerin hayranı değilseniz, okumaya devam edin. Windows 10’da saydamlık efektlerinin nasıl kapatılacağı hakkında hızlı ve basit bir rehber paylaşacağız.

Windows 10’da saydamlık efektleri nasıl kapatılır

Windows 10’da yeniyseniz, seçeneği bulmak için yardıma ihtiyacınız olabilir ve bu yüzden buradayız. Hangi adımları atacağınıza bakalım:

  • Ekranın sol alt köşesindeki Başlat düğmesine tıklayın
  • Ardından, Ayarlar menüsünü açmak için dişli çark simgesini tıklayın
  • Ayarlar’da Kişiselleştirme’yi seçin
  • Şimdi ekranın sol tarafında bulunan Renkler’i seçin
  • Listelenen seçenekler arasında Saydamlık efektlerini bulun ve seçeneğin altındaki anahtara tıklayın

Anahtarın rengi maviden griye ve Açık’tan Kapalı’ya döner.Bu kadar. Saydamlık efektlerini başarıyla devre dışı bıraktınız. Fikrinizi bir noktada değiştirirseniz ve bu seçeneği etkinleştirmek istiyorsanız, Kişiselleştirme> Renkler’e geri dönün ve açmak için seçeneğin altındaki anahtara tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar